40-ից ավելի ռուսական բուհեր դադարեցրել են գործակցությունը Թուրքիայի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի 40-ից ավելի բուհեր չեղյալ են հայտարարել կամ միակողմանի կարգով կասեցրել են գործակցությունը Թուրքիայի կրթական կազմակերպությունների հետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 1-ին հաղորդել Է ՌԴ կրթության եւ գիտության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Ներկայում Թուրքիայի կրթական կազմակերպությունների հետ համագործակցող ռուսական 44 բուհերի մեծ մասնը արդեն իրենց թուրք գործընկերներին ծանուցել են համագործակցության վերաբերյալ կնքված պայմանագրերի լուծարման կամ միակողմանի կարգով կասեցման մասին»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ, գրել Է ՌԻԱ Նովոստին:

More than 40 Russian institutions of higher education cancel cooperation with Turkey
YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. More than 40 Russian institutions of higher education cancelled or unilaterally suspended cooperation with Turkey’s education institutions. “Armenpress” reports that the aforementioned was announced by the press service of the Ministry of Education and Science of the Russian Federation on December 1.
The statement reads that most of the 44 Russian institutions of higher education cooperating with Turkey’s education institutions have already informed their Turkish colleagues about cancellation of contracts or their unilateral suspension, RIA Novosti reports.