40-ից ավելի ռուսական բուհեր դադարեցրել են գործակցությունը Թուրքիայի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի 40-ից ավելի բուհեր չեղյալ են հայտարարել կամ միակողմանի կարգով կասեցրել են գործակցությունը Թուրքիայի կրթական կազմակերպությունների հետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 1-ին հաղորդել Է ՌԴ կրթության եւ գիտության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Ներկայում Թուրքիայի կրթական կազմակերպությունների հետ համագործակցող ռուսական 44 բուհերի մեծ մասնը արդեն իրենց թուրք գործընկերներին ծանուցել են համագործակցության վերաբերյալ կնքված պայմանագրերի լուծարման կամ միակողմանի կարգով կասեցման մասին»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ, գրել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Более 40 российских вузов приостановили работу с Турцией
Более 40 российских вузов расторгли или приостановили в одностороннем порядке взаимодействие с турецкими образовательными организациями, сообщила во вторник пресс-служба Минобрнауки РФ, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"В настоящее время большая часть из 44 российских вузов, сотрудничающих с турецкими образовательными организациями, уже уведомили своих турецких партнеров о расторжении либо приостановлении в одностороннем порядке заключенных договоров о сотрудничестве", — говорится в сообщении.