Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի նորընտիր Նախագահ Մաուրիսիո Մակրիին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Մաուրիսիո Մակրիին՝ Արգենտինայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանն Արգենտինայի Նախագահին մաղթել է արգասաբեր գործունեություն և հաջողություններ այդ բարձր և պատասխանատու պաշտոնում:
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Արգենտինայի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը: Մեր երկրների միջև հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել առանձնահատուկ ջերմությամբ և մեր ժողովուրդների միջև առկա փոխադարձ համակրանքով:
Վառ են 2014 թվականին Արգենտինա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպման իմ հիշողությունները: Համոզված եմ, որ Ձեր նախագահության ընթացքում մեզ կհաջողվի որակական նոր մակարդակի բարձրացնել Հայաստանի և Արգենտինայի միջև բազմաբնույթ համագործակցությունը»-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President Sargsyan sends congratulatory letter to newly elected President of Argentina Mauricio Macri
President Sargsyan sends congratulatory letter to newly elected President of Argentina Mauricio
Macri
YEREVAN, NOVEMBER 23, ARMENPRESS. President Serzh Sargsyan sent a congratulatory letter to Mauricio Macri on the occasion of being elected the President of Argentine Republic on November 23.
As “Armenpress” was informed from the Department of Information and Mass Media of Republic of Armenia President’s Staff, Serzh Sargsyan wished the Argentine President productive activity and success in that responsible post.
“Armenia attaches great importance to consistent development and deepening of friendly relations with Argentina. Relations between our states have always stood out by unique warmness and mutual respect between our peoples.
My memories of meeting with you during my official visit to Argentina in 2014 are still vivid. I am convinced that during your presidency we will manage to level up the qualitative relations between Armenia and Argentina”, reads President Sargsyan’s congratulatory letter.