Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի նորընտիր Նախագահ Մաուրիսիո Մակրիին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Մաուրիսիո Մակրիին՝ Արգենտինայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանն Արգենտինայի Նախագահին մաղթել է արգասաբեր գործունեություն և հաջողություններ այդ բարձր և պատասխանատու պաշտոնում:
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Արգենտինայի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը: Մեր երկրների միջև հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել առանձնահատուկ ջերմությամբ և մեր ժողովուրդների միջև առկա փոխադարձ համակրանքով:
Վառ են 2014 թվականին Արգենտինա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպման իմ հիշողությունները: Համոզված եմ, որ Ձեր նախագահության ընթացքում մեզ կհաջողվի որակական նոր մակարդակի բարձրացնել Հայաստանի և Արգենտինայի միջև բազմաբնույթ համագործակցությունը»-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил новоизбранного президента Аргентины
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание Маурисио Макри в связи с избранием на пост президента Аргентины.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян пожелал новому президенту Аргентины плодотворной деятельности и успехов на этом высоком и ответственном посту.
«Армения всегда придавала важность последовательному развитию и углублению дружественных связей с Аргентиной. Отношения между нашими странами всегда выделялись особой теплотой и взаимной симпатией наших народов.
Еще ярки мои впечатления от встречи с Вами в ходе моего официального визита в Аргентину в 2014 году. Уверен, что в ходе Вашего руководства страной нам удастся поднять на качественно новый уровень многообразное сотрудничество между Арменией и Аргентиной», - говорится в поздравлении президента.