Ջոն Վոյթը կխաղա «Հարրի Փոթերի» սփին-օֆֆում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի դերասան Ջոն Վոյթը, որը հայտնի Է «Փեռլ Հարբոր» եւ «Ազգի գանձը» ֆիլմերով, խաղալու Է «Ֆանտաստիկ գազանները եւ նրանց բնակության վայրերը» արկածային ժապավենում, որը կդառնա Հարրի Փոթերի մասին կինոսերիալի սփին-օֆֆը: Թե հատկապես ինչ դեր Է նրան բաժին հասել, չի ճշտվում, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Hollywood Reporter-ին: Պրեմիերան նշանակված Է 2016 թվականի նոյեմբերի 18-ին:
Բացի այդ, նախագծին կմիանան երիտասարդ դերասաններ Ջեմմա Չանը եւ Կարմեն Էջոգոն: Առաջինը հանդիսատեսներին ծանոթ Է «Դոկտոր Ովը» եւ «Շեռլոք» սերիալների մի քանի դրվագներով, երկրորդը՝ «Սելմա» դրամայով:
Բուսաբան Նյութ Սքամենդերի գլխավոր դերը խաղալու Է Էդդի Ռեդմեյնը, որը ժողովրդականություն Է ձեռք բերել «Սթիվեն Հոքինգի տիեզերքը» ժապավենի Էկրան բարձրանալուց հետո: Նաեւ նախագծին իրենց մասնակցությունը հաստատել են Էզրա Միլլերը, Քոլին Ֆարելը եւ Քեթրին Ուոթերսթոնը:

Джон Войт сыграет в спин-оффе «Гарри Поттераե
Американский актер Джон Войт, известный по фильмам «Перл Харборե и «Сокровища нации», сыграет в приключенческой ленте «Фантастические звери и места их обитанияե, которая станет спин-оффом киносерии о Гарри Поттере. Какая именно роль ему досталась, не уточняется, передает The Hollywood Reporter. Премьера намечена на 18 ноября 2016 года,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Кроме того, к проекту присоединятся молодые актрисы Джемма Чан и Кармен Эджого. Первая знакома зрителям по нескольким эпизодам сериалов «Доктор Ктоե и «Шерлок, вторая — по драме «Сельма».
Главную роль — ботаника Ньюта Скамандера — сыграет Эдди Редмэйн, завоевавший популярность после выхода ленты «Вселенная Стивена Хокинга». Также участие в проекте подтвердили Эзра Миллер, Колин Фаррелл и Кэтрин Уотерстон.