Երևանի կենտրոնը փակ կլինի նաև հոկտեմբերի 4-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Էրեբունի-Երևան 2797» միջոցառման շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի և «Վերադարձ Հայաստան» հիմնադրամի հետ համատեղ կազմակերպված Երևանյան կիսամարաթոնի անցկացմամբ պայմանավորված` հոկտեմբերի 4-ին առավոտյան ժամը 07:00-ից մինչև 13:30-ը մայրաքաղաքի որոշ հատվածներում ժամանակավորապես կդադարեցվի երթևեկությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանից, տրանսպորտային միջոցների համար նշված ժամանակահատվածում փակ կլինեն մասնավորապես Հանրապետության, Ստ. Շահումյանի անվ. հրապարակները, Վազգեն Սարգսյան, Նալբանդյան, Վարդանանց, Ալեք Մանուկյան, Իսահակյան, Մոսկովյան, Սարյան, Լեոյի փողոցները: Երթևեկության համար նշված ժամանակահատվածում փակ կլինի նաև Հրազդանի կիրճի մինչև Դավթաշենի կամուրջ ընկած հատվածը: Փակ կլինեն նաև Հաղթանակի կամուրջը, Արգիշտի, Բեյրութի փողոցները, Աբովյան փողոցի մինչև Պուշկինի փողոց, Սախարովի հրապարակից մինչև Նալբանդյան փողոց ընկած հատվածները: Պատճառած ժամանակավոր անհարմարության համար քաղաքապետարանը հայցում է ձեր ներողամտությունը:

Центр Еревана будет закрыт и 4 октября
В связи с проведением полумарафона, организованного фондом «Возвращение  в Армению» в рамках  мероприятий «Эребуни-Ереван 2797», 4 октября с 07:00 до  13:30 часов движение на некоторых участках столицы будет временно приостановлено.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ мэрии Еревана, в частности, будут закрыты:  площади Республики и Шаумяна,  улицы Вазгена Саркисяна, Налбандяна, Вардананц, АлекаМанукяна, Исаакяна, Московян, Сарьяна, Лео, а также участок от Разданского ущелья до Давидашенского моста. Будут закрыты также  мост Победы,  улицы Аргишти и Бейрутская, ул.Абовяна до Пушкинской, участок  от площади Сахарова до ул. Налбандяна.