Նաիրիտցիների չվճարված աշխատավարձ այլևս չկա
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Նաիրիտ»-ի աշխատակիցիների չվճարված աշխատավարձ այլևս չկա: ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարությունը մարել է նաև «Նաիրիտ» գործարանի շուրջ 600 աշխատակցի արշխատավարձի պարտքը, ովքեր դեռ չէին  ստացել իրենց գումարները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին նախարարությունից` ընդգծելով, որ եթե դեռ չի նստել նրանցից մի մասի հաշվին, ապա անպայման կնստի:
Գործարանի մամուլի ծառայության նախկին խոսնակ Անուշ Հարությունյանը «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ ֆեյսբուքյան  էջում գրել է. «Ժողովուրդ ջան, հենց նոր խոսել եմ բանկի հետ. ArCa համակարգը գումարը հաշիվներին է փոխանցում օրվա մեջ երկու անգամ՝ ժամը 1-ի և 5-ին: Գումարի մի մասն արդեն փոխանցվել է, մյուս մասը ևս կփոխանցվի երեկոյան: Դիմանանք այս ամենատանջալի մի քանի ժամը ևս՝ օրվա ավարտը, հուսանք, հանգստություն կբերի...»:
Կառավարությունն արդեն մարել է 1800 աշխատողի աշխատավարձի պարտքը: Հուլիսի 30-ին կառավարության նիստում ՀՀ էներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը հայտարարել էր, որ առաջիկա մեկ-երկու օրերին կառավարությունը կմարի բոլոր աշխատողների աշխատավարձերի պարտքը:

There are no longer any wages unpaid to “Nairit” employees
The Ministry of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia has paid salaries to over 600 employees’ of Nairit plant.
Armenpress was informed from the Ministry of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia that if the money hadn’t sat on the account of some employees yet, it would in the future.
Former spokesperson of Nairit plant Anush Harutyunyan, wrote on her facebook page: “Dear people, I have just spoken with the bank: ArCa system makes transfers twice a day at 1 and 5 o’clock. Part of the money has already been transferred and the other part will be transferred in the evening.”
The Government has already paid the wages to 1800 employees. The Minister of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia Yervand Zakaryan announced at the Government session on July 30 that the salaries of all the employees would be paid during the coming next 2 days.