Հանգստյան օրերին հանրապետությունում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈւԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքն օգոստոսի 1-4-ին կգտնվի արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում. հատկապես հովտային գոտիներում ապասվում է բարձր ջերմային ֆոն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ, գյուղատնտեսական մշակաբույսերի մոտ կդիտվի ջրազրկում, որից խուսափելու համար անհրաժեշտ է խիստ կերպով վերահսկել ոռոգման ռեժիմը: Ազգաբնակչությանը խորհուրդ է տրվում խուսափել ֆիզիկական ակտիվությունից և արեգակի անմիջական ճառագայթների տակ գտնվելուց, հատկապես առողջական խնդիրներ և բաց մաշկ ունեցող անձանց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, հանրապետության տարածքում օգոստոսի 1-5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավային` 2-5 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի:
Երևանում օգոստոսի 1-5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Օգոստոսի 1-5-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +40 աստիճան:

В выходные в республике ожидается высокий тепловой фон
1-5-го августа территория республики будет находиться в зоне влияния горячих тропических воздушных потоков; в долинах ожидаются особо высокий температурный режим и пожароопасность. Культурные растения испытают обезвоживание и нужно соблюдать режим орошения.  Населению, особенно тем, у кого есть проблемы со здоровьем, предлагается избегать физических нагрузок и пребывания под солнечными лучами. 1-5-го августа  осадков не ожидается.  Как сообщили «Арменпресс» из метеослужбы МТУиЧС , температура воздуха особо не изменится. . Ветер- южный, 2-5 м/сек.
В Ереване 1-5-го августа осадков не ожидается. 1-5-го августа температура воздуха будет  +40 градусов.