«Գոհար» սրճարան-խորովածանոցում արջը կծել է աղջկա ձեռքը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տոմսկի «Գոհար» սրճարան-խորովածանոցի մոտ գտնվող վանդակում պահվող արջը կծել է աղջկա ձեռքը: Այս մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Տոմսկ»-ը: «Նախնական տեղեկություններով հարբած աղջիկը ձեռքը մտցրել է վանդակի մեջ, արջը կծել է նրան: Աղջիկը հիվանդանոցում է»,- «ՌԻԱ Տոմսկ»-ին հուլիսի 5-ին տեղեկացրել է քաղաքի արտակարգ իրավիճակների ծառայության աղբյուրը:
Տոմսկի «Գոհար» սրճարան-խորովածանոցի սեփականատեր Շավարշ Տաճատյանը լրագրողներին տեղեկացրել է, որ կինը, հավանաբար, ոչ սթափ վիճակում է եղել: «Մենք վերանայել ենք տեսագրությունը, նրանք երեխայի հետ էին եկել: Երեխան 2.5 տարեկան էր: Նա (աղջիկը) անցել է ցանկապատը»,-տեղեկացրել է Տաճատյանը՝ հավելելով, որ վանդակի վրա զգուշացում է կախված, որ կենդանին վտանգավոր է: Վանդակում երկու արջ կա՝ էգ և որձ: Անհայտ է, թե որ մեկն է կծել կնոջը: Հայտնի չէ նաև, թե ինչ կլինի կենդանիների հետ:
Ականատեսները սոցցանցերում գրել են, որ դեպքը տեղի է ունեցել առավոտյան ժամը 05:30-ին «Գոհար» սրճարան-խորովածանոցի մոտ: «Արջը պատռել է ձեռքը մինչև ուսահոդը, իսկ այդ ընթացքում տեղ հասած տղամարդիկ փորձում էին հետ քաշել աղջկան»,-գրել է ականատեսը:
Ոստիկանությունը հետաքննում է արջի հարձակման հանգամանքները: Վնասված կնոջ ամուսինը պատմել է, որ մինչ նա ուտելիք էր պատվիրում, կինը գնացել է դեպի վանդակները: Դուրս գալով` ամուսինը տեսել է, թե ինչպես է արջը բռնում կնոջ ձեռքը: 24-ամյա կինը հոսպիտալացվել է:

Медведь, живущий при шашлычной в Томске, откусил руку девушке
Медведь, содержащийся в клетке около кафе-шашлычной "Гоар" в Томске, откусил руку девушке. Oб этом сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Томск. "По предварительной информации, пьяная девушка сунула руку в клетку, медведь откусил ее. Девушка в больнице", – сказал РИА Томск в воскресенье источник в экстренных службах города.
Между тем, как пишут очевидцы в соцсетях, инцидент произошел около 5.30 утра около кафе-шашлычной "Гоар". "Медведь вырвал руку по плечевой сустав, в то время как подоспевшие мужчины пытались оттащить девушку", – пишет очевидец.
Девушка, пострадавшая от медведя, содержащегося в клетке около кафе-шашлычной "Гоар" в Томске, перелезла через полутораметровое деревянное ограждение, чтобы попасть к клетке, сообщил журналистам владелец заведения Шаварш Тачатян.
"Мы посмотрели запись, они с ребенком пришли. Ребенку 2,5 года. Она перелезла через ограждение", – рассказал Тачатян, отметив, что на клетке висит предупреждение о том, что зверь опасен.
В клетке содержатся два медведя – самка и самец. Кто из них укусил женщину, неизвестно. Что будет с ними – пока также неясно.