Ապրիլի 24-ին կհանգչեն Էյֆելյան աշտարակի լույսերը
ՓԱՐԻԶ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի Էյֆելյան աշտարակի լույսերն ապրիլի 24-ին կհանգչեն՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանատունը՝ ֆեյսբուքյան իր պաշտոնական էջի միջոցով։
«Փարիզի քաղաքապետի որոշմամբ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի օրը՝ ժամը 22-ին (Երեւանի ժամանակով կեսգիշերին) Էյֆելյան աշտարակի լույսերը ժամանակավորապես կհանգչեն՝ խորհրդանշելով Փարիզի սգո տուրքը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին»,- ասված է հայտարարության մեջ։
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով ապրիլի 23-ի երեկոյան կժամանի Երևան, իսկ Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսը ներկա կգտնվի Փարիզում՝ Կոմիտասի արձանի մոտ կայանալիք ոգեկոչման արարողությանը:

В память о жертвах Геноцида армян 24 апреля погасят свет на Эйфелевой башне
Париже. Как передает Арменпресс, об этом сообщает посольство Франции в Армении на своей странице в Фейсбуке.
«По решению мэра Парижа, в день поминовения 100-летия Геноцида армян, в 22:00 (в полночь по ереванскому времени) временно будет погашен свет на Эйфелевой башне в знак скорби Парижа в память жертв Геноцида армян», - говорится в заявлении.
Напомним, что президент Франции Франсуа Олланд для участия в мероприятиях по случаю 100-летия Геноцида армян вечером 23 апреля прибудет в Ереван. премьер-министр Франции Мануэль Вальс примет участие в мероприятии в память жертв Геноцида армян, которое состоится у памятника Комитасу в Париже.