Ապրիլի 24-ին կհանգչեն Էյֆելյան աշտարակի լույսերը
ՓԱՐԻԶ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի Էյֆելյան աշտարակի լույսերն ապրիլի 24-ին կհանգչեն՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանատունը՝ ֆեյսբուքյան իր պաշտոնական էջի միջոցով։
«Փարիզի քաղաքապետի որոշմամբ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի օրը՝ ժամը 22-ին (Երեւանի ժամանակով կեսգիշերին) Էյֆելյան աշտարակի լույսերը ժամանակավորապես կհանգչեն՝ խորհրդանշելով Փարիզի սգո տուրքը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին»,- ասված է հայտարարության մեջ։
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով ապրիլի 23-ի երեկոյան կժամանի Երևան, իսկ Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսը ներկա կգտնվի Փարիզում՝ Կոմիտասի արձանի մոտ կայանալիք ոգեկոչման արարողությանը:

Lights of Eiffel Tower to be switched off on April 24th
PARIS, 21 APRIL, ARMENPRESS. The lights of the Eiffel Tower of Paris will be switched off in memory of the victims of the Armenian Genocide on April 24th, as the Embassy of Armenia in France reports to “Armenpress”, according to the embassy’s official Facebook page.
“By the decision of the mayor of Paris, on the day of the 100th anniversary of the Armenian Genocide, at 22:00 (midnight in Yerevan), the lights of the Eiffel Tower will be temporarily switched off as tribute to the victims of the Armenian Genocide in Paris,” as stated in the statement.