ՍԻԴՆԵՅ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող Ավստրալիայի հանձնախումբը կոչ է անում Ավստրալիայի հայ գործարարներին ապրիլի 24-ին, ի հիշատակ 1,5 միլիոն անմեղ նահատակների, ,փակել իրենց ձեռնարկություններն ու հայտարարել ոչ աշխատանքային օր»: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Armenia.com.au-ն, նախաձեռնությունը, որը կտարածվի ողջ աշխարհում, հնարավորություն կընձեռի ոչ միայն հարգել նահատակների հիշատակը, այլեւ մասնակցել ապրիլի 24-ի ոգեկոչման արարողությանը:
Հանձնախումբը պատրաստել է հատուկ պաստառներ, որոնք կփակցվեն կազմակերպությունների պատերին եւ կիրազեկեն բնակիչներին ոչ աշխատանքային օրվա եւ Հայոց ցեղասպանության մասին:

24 апреля для армянских компаний Австралии будет нерабочим
Австралийская комиссия по координации мероприятий по случаю 100-летия Геноцида армян призвала армянских предпринимателей Австралии 24 апреля, в память о 1,5 млн жертвах Геноцида, закрыть свои предприятия и объявить этот день нерабочим. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Armenia.com.au, это позволит не только воздать дань уважения памяти невинных жертв, но и принять участия в поминальных церемониях.
Комиссия подготовила специальные плакаты, которые будут видеть на стенах этих армянских компаний Австралии, информируя жителей о нерабочем дне и Геноциде армян.