Իրինա Ալեգրովան ներողություն է խնդրել երկրպագուներից և հայտնել նոր համերգի ժամկետը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երգչուհի Իրինա Ալեգրովան ամեն ինչ արել է, որպեսզի իր երևանյան համերգը կայանա: «Արմենպրես»-ի թղթակցին այս մասին տեղեկացրին համերգի կազմակերպիչները:
«Ես այստեղ եմ Երևանում, և արել եմ հնարավոր ամեն բան, որպեսզի մեր հանդիպումը կայանա, բայց հանգամանքերը մեզանից ուժեղ գտնվեցին: Ես շատ վատառողջ եմ և չեմ կարող այսօր դուրս գալ բեմ: Հայցում եմ ձեր մեծ ներողամտությունը, խնդրում եմ վերաբերվել այս հանգամանքին ներողմատորեն` ըմբռնումով: Մեր հանդիպումը կկայանա ապրիլի 6-ին նույն դահլիճում նույն ժամին, խնդրում ենք պահպանել տոմսերը և ներկայանալ համերգին: Ձեզ հարգող և սիրող Իրինա Ալեգրովա»,-«Արմենպրես»-ին երգչուհու ուղերձը փոխանցեցին կազմակերպիչները՝ նշելով, որ երգչուհին վատառողջ է, սակայն հիվանդանոցում չէ:
Երևան ժամանած հատնի էստրադային երգչուհի Իրինա Ալեգրովայի համերգը Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում չի կայացել: Այսօր համերգի չկայանալու պատճառ է դարձել Ալեգրովայի առողջական վիճակի կտրուկ վատանալը:
Իրինա Ալեգրովան երևանյան իր համերգի ընթացքում պետք է ներկայացներ իր ճանաչված և մեծ սեր ու ժողովրդականություն վայելող հիթերը:

Ирина Аллегрова попросила прощения у армянского зрителя: известна дата нового концерта
Известная российская певица Ирина Аллегрова сделала все, чтобы ее ереванский концерт состоялся. Об этом сообщили корр. Арменпресс организаторы концерта.
«Я здесь, в Ереване, и сделала все возможное, чтобы наша встреча состоялась, однако обстоятельства оказались сильнее нас. У меня проблемы со здоровьем, и я не смогу выйти на сцену. Приношу свои извинения, прошу отнестись к этому факту с пониманием. Наша встреча состоится 6 апреля в том же зале, в то же время. Просим сохранить билеты и прийти на концерт. Любящая и уважающая вас, Ирина Аллегрова», - послание певицы передали корр. Арменпресс организаторы концерта, отметив, что Аллегрова нездорова, однако не находится в больнице.
Концерт известной российской эстрадной певицы Ирины Аллегровой в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна не состоялся. Причиной несостоявшегося концерта в Еревана является резкое ухудшение состояния здоровья певицы.