Սպասված կինոպրեմիերաներ. «Ինսուրգենտ» ֆիլմը կհայտնվի հայկական կինովարձույթում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ կինոսերները մարտին կդիտեն արտասահմանյան արտադրության բազմաժանր ֆիլմեր: «Մոսկվա» կինոթատրոնը հնարավորություն է ընձեռում մեծ էկրաններին դիտել ամբողջ աշխարհում երկար ժամանակ սպասված ֆիլմերը: Կինոթատրոնից «Արմենպրես»-ի թղթակցին տրամադրած տեղեկատվության համաձայն` մարտի 5-ին էկրաններին կհայտնվի ռուսական արտադրության «Դուխլես 2» դրաման: Ռեսիսոր Ռոման Պրիգունովի ֆիլմում խաղում է հայտնի դերասան Դանիլա Կազլովսկին, ով հայտնի է «Վամպիրների ակադեմիա» և այլ կինոնկարներից:
«Սուպերֆորսաժ» կատակերգությունը հնարավոր կլինի դիտել մարտի 12-ից:
Նույն օրը կինոսերները կկարողանան դիտել «Դիսնեյի» նոր «Մոխրոտը»: Քեննեթ Բրանի ֆիլմի գլխավոր հերոսուհուն մարմնավորել է Լիլի Ջեյմսը:
«Հյուրանոց Մերիգոլդ. հյուրընկալությունը շարունակվում է» ֆիլմը ևս հասանելի կլինի մարտի 12-ից: Ջոն Մեդենի ֆիլմի գլխավոր դերերում հանդես են գալիս Դեյվ Փաթելը, Մեգի Սմիթը, Ջուդի Դենչը և այլք:
Համաշխարհային հայտնի «Դիվերգենտ» կինոնկարի շարունակությունը՝ «Ինսուրգենտ» ֆիլմը մարտի 19-ից հասանելի կլինի հայ կինոսերների համար: Վերոնիքա Ռոթի համանուն բեսթսելերների հիման վրա նկարահանված ֆիլմերում հանդես են գալիս Շեյլին Վուդլին և Թեո Ջեմյսը:
Քլինթ Իստվուդի «Ամերիկացի դիպուկահարը» պատմական դրաման ևս էկրանին կլինի այդ օրը: Գլխավոր դերերը մարմնավորել են Բրեդլի Քուփերը և Սիեննա Միլերը:
Փոքրիկ կինոսերները մարտի 19-ից հնարավորություն կստանան դիտել «Տունը» մուլտֆիլմը: Կինոնկարի համար որպես հիմք է ծառայել Ադամ Ռեքսի գիրքը, որը գրվել է մանուկների համար:
Ջեննիֆեր Լոպեսի մասնակցությամբ «Երկրպագուն» ֆիլմը էկրաններին կհայտնվի մարտի 26-ից: Ամուսնալուծված կնոջ և դեռահասի հարաբերությունների մասին ֆիլմը նկարահանել է Ռոբ Քոենը:

Долгожданные кинопремьеры: в армянском прокате появится фильм «Инсургент»
В марте армянские кинолюбители увидят множество иностранных фильмов самых разных жанров. Кинотеатр «Москва» предоставляет возможность увидеть долгожданные во всем мире кинопремьеры. Как сообщили корреспонденту «Арменпресс», с 5-го марта на экране пойдет драма российского производства «Духлесс-2» режиссера Романа Прыгунова, в которой играет известный актер Данила Козловский, которого зрители знают по картинам «Академия вампиров» и пр.
Комедия  «Суперфорсаж» выйдет на экраны с 12-го марта.
С того же дня можно будет увидеть новую «Золушку» «Диснея». Главную героиню фильма Кеннета Брана сыграла Лили Джеймс.
Фильм «Гостиница Мэриголд: прием продолжается» выйдет на экраны с 12-го марта. Главных героев фильма Джона медена сыграли Дейв Пател, Мези Смит, Джуди Денч и др.
Продолжение известной картины «Дивергент» -  фильм «Инсургент»,  выйдет на экраны с 19-го марта. Фильм снят на основе одноименного бестселлера Вероники Рот, в нем играют Шейлин Вудли и Тео Джеймс.
«Американский снайпер» Клинта Иствуда выйдет на экраны в тот же день. Главных героев играют Брэдли Купер и Сиена Миллер.
Маленькие зрители с 19-го марта смогут посмотреть мультфильм «Дом», снятый по книге Адама Рекса.
Фильм «Поклонник», с участием Дженнифер Лопес выйдет на экраны с 26-го марта. Фильм об отношениях несовершеннолетнего и разведенки снял Роб Коэн.