Սիրիայի գլխավոր մուֆթին և Կրոնի նախարարը դատապարտել են Հայոց ցեղասպանությունն իրականացրած ոճրագործ թուրքերին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի գլխավոր մուֆթի Ահմադ Բադր Ադդին Հասսունը և Սիրիայի Կրոնի նախարար Մուհամմադ Աբդ ալ Սաթթար ալ Սայիդը իսլամ կրոնավորներին և ուսուցիչների պատվիրակությամբ այցելել են Դամասկոսի Հայոց առաջնորդարան:
Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Դամասկոսի Սուրբ Սարգիս եկեղեցու ֆեյսբուքյան էջից: Պատվավոր հյուրերին ընդունել են Դամասկոսի հայոց թեմի առաջնորդ գերշ. Տ. Արմաշ Եպս. Նալբանդյանը, Դամասկոսի ազգային իշխանության անդամները:
Այցելությունը կայացել է Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակի շրջանակում, որի մեկնարկը հայտարարվել է հունվարի 6-ին Դամասկոսի Ս. Սարգիս եկեղեցում:
Սիրիայի մուֆթին և Կրոնի նախարարն այցելության ժամանակ իրենց զորակցությունն են հայտնել հայ ժողովրդի Ցեղասպանության 100-ամյակի տարելիցի առթիվ՝ դատապարտելով ոճրագործ թուրքերին:

YEREVAN, JANUARY 13, ARMENPRESS.Syria’s Grand Mufti Ahmad Badreddin Hassoun and Syria’s Minister for Religious Affairs Mohammed Abdul-Sattar Al Sayed visited the Armenian Prelacy of Damascus with a delegation of Islam clergymen and teachers, as Armenpress reports, as posted on the Facebook page of the Saint Sargis Armenian Church of Damascus.
The guests of honor were received by leader of the Armenian Diocese of Damascus, His Grace, Bishop Armash Nalbandian and representatives of the national authorities of Damascus. The visit was within the frames of the 100th anniversary of the Armenian Genocide and began with a visit to the St. Sargis Armenian Church of Damascus on January 6. Syria’s Mufti and the Minister for Religion expressed their support to the Armenian people on the occasion of the 100th anniversary of the Armenian Genocide and condemned the criminal Turks.