Հայաստանի, Արցախի ու Սփյուռքի եռամիասնությամբ իրականություն են դառնալու համազգային մեր գաղափարները. ՀՀ վարչապետ
Հայաստանի, Արցախի ու Սփյուռքի եռամիասնությամբ իրականություն են
դառնալու համազգային մեր գաղափարները. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ամանորյա ուղերձ է հղել։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հովիկ Աբրահամյանը նշել է.
Ավարտին է մոտենում 2014 թվականը, և շուտով մենք կշրջենք մեր տարեգրության ևս մեկ էջ: Տարեմուտի այս վերջին ժամերին ցանկանում եմ շնորհավորանքի ու բարեմաղթանքի խոսք ուղղել Հայաստանի Հանրապետության ողջ ժողովրդին, արցախցիներին, աշխարհասփյուռ հայությանը: Թո՛ղ գալիք՝ 2015 թվականը մեր պետության համար լինի խաղաղության և ստեղծագործ աշխատանքի տարի:
Անցնող տարին մեր երկրի առաջընթացի ճանապարհին ևս մեկ դժվարին ժամանակահատված էր, որը կարողացանք հաղթահարել առանց մեծ ցնցումների: Այն իր դժվարություններով հանդերձ, ևս մի քայլ եղավ մեր պետականության ամրապնդման, երկրի հզորացման և մեր կյանքի բոլոր բնագավառների բարեփոխման ճանապարհին:
2014 թվականի մայիսին ձևավորված նոր կառավարությունն իր գործունեության առանցքում է պահում քաղաքացուն և նրա կարիքները: Մենք գիտակցում ենք, որ դեռևս կան բազմաթիվ չլուծված խնդիրներ: Մենք ունենք դրանց լուծման համար հստակ ծրագիր և քաղաքական կամք:
Հայաստանի կառավարությունը շարունակելու է հետևողական քայլեր ձեռնարկել տնտեսության հետագա զարգացման, գործարար միջավայրի բարելավման և արտաքին գործոններով պայմանավորված ռիսկերի նվազեցման ուղղությամբ: Համոզված եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ղեկավարությամբ և մեր անձնվեր աշխատանքով ու համատեղ ջանքերով 2015 թվականին մենք կարձանագրենք նոր հաջողություններ:
Այն, ինչ մենք անում ենք այսօր, առաջին հերթին անում ենք գալիք սերունդների համար, որպեսզի նրանք ապրեն խաղաղ, անվտանգ ու բարեկեցիկ երկրում, որտեղ պահպանում են ազգային ավանդույթները և ձգտում նոր նպատակների: Մեզնից յուրաքանչյուրի անձնական նպատակները անբաժան են Հայաստանից, մեր երկրի նկատմամբ ջերմ ու անկեղծ զգացումներից:
Ես հավատում եմ մեր հավաքական ուժին և համոզված եմ, որ Հայաստանի, Արցախի ու Սփյուռքի եռամիասնությամբ, մեր մտավոր ու նյութական ներուժի համադրմամբ իրականություն են դառնալու համազգային մեր գաղափարներն ու հայրենանվեր նպատակները:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ
Տարեմուտի այս նվիրական պահին կուզենայի շեշտել մեր հասարակության, ամբողջ ժողովրդի միասնության անհրաժեշտությունը: Դա հատկապես կարևոր է Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նախաշեմին, երբ մենք ևս մեկ անգամ աշխարհին կվերահաստատենք մեր անմեղ զոհերի հիշատակը ոգեկոչելու, նրանց երազած հայրենիքը կերտելու մեր անկոտրում կամքը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան լուսավոր տոների առթիվ՝ մաղթում եմ ձեզ, սիրելի հայրենակիցներ, առողջություն, անձնական երջանկություն և բարօրություն: Թո՛ղ խաղաղությունը անխախտ լինի Հայոց աշխարհում: Թո՛ղ 2015 թվականը միայն ձեռքբերումների և բարի գործերի իրականացման տարի լինի:

Триединством Армении, Арцаха и Диаспоры станут реальностью наши общенациональные идеи: Премьер-министр РА
Премьер-министр РА Овик Абраамян выступил с новогодним обращением.Как сообщилиАрменпрессв Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, Овик Абрамян отметил:
Близится к завершению 2014 год, и скоро мы перелистнем еще одну страницу нашей летописи. В эти последние часы уходящего года хочу направить свои поздравления и добрые пожелания всему народу Республики Армения, арцахцам, рассеянному по всему миру армянству. Пусть наступающий 2015 год будет для нашего государства годом мира и творческой работы.
Уходящий год на пути прогресса нашей страны был еще одним трудным периодом, который мы сумели преодолеть без больших потрясений. Он наряду со всеми своими трудностями стал еще одним шагом на пути укрепления нашей государственности, укрепления страны и реформирования всех сфер нашей жизни.
Сформированное в мае 2014 года новое Правительство держит в центре своей деятельности гражданина и его нужды. Мы осознаем, что все еще есть многочисленные нерешенные проблемы. У нас есть четкая программа и политическая воля для их решения.
Правительство Армении продолжит предпринимать последовательные шаги в направлении дальнейшего развития экономики, улучшения бизнес-среды и снижения рисков, обусловленных внешними факторами. Убежден, что под руководством Президента Республики Армения Сержа Саргсяна и нашей самоотверженной работой, совместными усилиями в 2015 году мы зафиксируем новые успехи.
То, что мы делаем сегодня, в первую очередь делаем для грядущих поколений, чтобы они жили в мирной, безопасной и благополучной стране, где хранят национальные традиции и стремятся к новым целям. Личные цели каждого из нас неотделимы от Армении, теплых и искренних чувств по отношению к нашей стране.
Я верю в нашу коллективную силу и убежден, что триединством Армении, Арцаха и Диаспоры, сопоставлением нашего интеллектуального и материального потенциала станут реальностью наши общенациональные идеи и цели на благо родины.
В этот заветный миг завершающегося года хотел бы акцентировать необходимость единства нашего общества, всего народа. Это особенно важно накануне 100-летия Геноцида армян, когда мы еще раз подтвердим миру нашу несгибаемую волю, взывая к памяти наших невинных жертв, строя родину их мечты.
Еще раз поздравляя с Новым годом и светлым праздником Рождества, желаю вам, дорогие соотечественники, здоровья, личного счастья и благоденствия. Да будет нерушим мир в стране Армянской! Пусть 2015 год будет годом только достижений и осуществления добрых дел.