ԱՄՆ դոլարը, ՌԴ ռուբլին ու եվրոն էժանացել են
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Կենտրոնական բանկի հրապարակած փոխարժեքների համաձայն` հոկտեմբերի 24-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը նվազել է 0.29  դրամով և կազմել 408.38 դրամ: Եվրոյի փոխարժեքը նվազել է 0.98 դրամով և կազմել 516.31  դրամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի և հասարակայնության  հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.08 դրամով` կազմելով 9.73 դրամ։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը աճել է 0.44  դրամով և կազմել  654.84  դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը հոկտեմբերի 24-ին կազմել է 16 հազար 185.66 դրամ, արծաթի գինը՝ 224.1  դրամ, պլատինի գինը՝ 16 հազար 556.58 դրամ։

Foreign currency rate down
YEREVAN, OCTOBER 24, ARMENPRESS։ According to the exchange rates, defined by the Central Bank of the Republic of Armenia, on October 24 the dollar rate reduced by 0,29 drams and made 408,38 drams. Euro exchange rate reduced by 0,98 drams, making 516,31 drams. The press service of the Central Bank informed Armenpress that the ruble exchange rate dropped as well, making 9,73 drams.
In accordance with the prices, defined for the precious metals, one gram of gold costs on October 24 made 16 thousand 185,66 drams, silver – 224,1 drams and platinum – 16 thousand 556,58 drams.