ՀՀ նախագահը նշանակումներ է կատարել իրավապահ մարմիններում
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով` Արամ Թամազյանը նշանակվել  է Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ սարգսյանի մեկ այլ հրամանագրով` Արամ Թամազյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
ՀՀ Նախագահը նաև հրամանագրեր է ստորագրել Արթուր Ղամբարյանին Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, իսկ  Արմեն Հարությունյանին`  Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետ նշանակելու մասին: Վերջինս Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության քննչական ծառայության պետի պաշտոնից:
ՀՀ Նախագահը նաև հրամանագիր է ստորագրել Վահագն Հարությունյանին Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության պետ նշանակելու մասին:

Президент Армении сделал назначения в правоохранительной системе
Президент Армении Серж Саргсян 12 сентября подписал указ о назначении Арама Тамазяна заместителем Следственного комитета.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, другим указом Саргсяна, Арам Тамазян освобожден с должности заместителя генерального прокурора Армении.
Президент также подписал указы о назначении Артура Гамбаряна заместителем Следственного комитета, а Армена Арутюняна - заместителем Следственного комитета, начальником главного военного следственного управления. Армен Арутюнян освобожден от должности начальника следственной службы Минобороны Армении.
Указом президента, Ваагн Арутюнян назначен заместителем Следственного комитета, руководителем главного управления по особо важным делам Следственного комитета.