Դեսպան Վարդանյանը հավատարմագրերն է հանձնել Վրաստանի Նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի Նախագահի նստավայրում, օգոստոսի 20-ին, Թբիլիսիում Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Յուրի Վարդանյանն իր  հավատարմագրերն է հանձնել Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլուն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հավատարմագրերի հանձնման արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին, շնորհավորելով Յուրի Վարդանյանին Վրաստանում դիվանագիտական առաքելության մեկնարկի կապակցությամբ, հաջողություն է մաղթել նրան և համոզմունք հայտնել, որ իր առաքելությամբ դեսպան Վարդանյանը նոր լիցք կհաղորդի երկու երկրների միջև առկա ավանդական բարեկամական հարաբերություններին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Հայաստանի դեսպանը վստահեցրել է, որ ինքը ջանք չի խնայի երկկողմ հարաբերությունների խորացման եւ ամրապնդման ուղղությամբ:
Երկուստեք անդրադառնալով հայ-վրացական բազմաոլորտ հարաբերություններին՝ զրուցակիցները քննարկել են դրանց հետագա զարգացման հնարավորությունները՝ այդ համատեքստում կարևորելով բարձր մակարդակով ընթացող դինամիկ քաղաքական երկխոսությունը:

YEREVAN, AUGUST 20, ARMENPRESS. The newly appointed Ambassador of the Republic of Armenia to Georgia Yuri Vardanyan on August 20 delivered his credentials to the President of Georgia Giorgi Margvelashvili in the residence of the President of Georgia in Tbilisi.
The Department of Mass Media and Public Relations of the Foreign Affairs Ministry of the Republic of Armenia informed Armenpress that at the course of the private conversation held after the delivery ceremony of credentials the President of Georgia Giorgi Margvelashvili, congratulating Yuri Vardanyan on the occasion of the beginning of his diplomatic mission in Georgia, wished him success and expressed confidence that by his mission the Ambassador Vardanyan will give new impetus to the traditional friendly relations between the two countries.
Thanking for the reception the Ambassador of Armenia assured that he will do his utmost to strengthen and deepen bilateral relations.