Դեսպան Վարդանյանը հավատարմագրերն է հանձնել Վրաստանի Նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի Նախագահի նստավայրում, օգոստոսի 20-ին, Թբիլիսիում Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Յուրի Վարդանյանն իր  հավատարմագրերն է հանձնել Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլուն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հավատարմագրերի հանձնման արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում Վրաստանի Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին, շնորհավորելով Յուրի Վարդանյանին Վրաստանում դիվանագիտական առաքելության մեկնարկի կապակցությամբ, հաջողություն է մաղթել նրան և համոզմունք հայտնել, որ իր առաքելությամբ դեսպան Վարդանյանը նոր լիցք կհաղորդի երկու երկրների միջև առկա ավանդական բարեկամական հարաբերություններին:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Հայաստանի դեսպանը վստահեցրել է, որ ինքը ջանք չի խնայի երկկողմ հարաբերությունների խորացման եւ ամրապնդման ուղղությամբ:
Երկուստեք անդրադառնալով հայ-վրացական բազմաոլորտ հարաբերություններին՝ զրուցակիցները քննարկել են դրանց հետագա զարգացման հնարավորությունները՝ այդ համատեքստում կարևորելով բարձր մակարդակով ընթացող դինամիկ քաղաքական երկխոսությունը:

Посол Варданян вручил Верительные грамоты президенту Грузии
В резиденции президента Грузии  в Тбилиси, 20 августа  новоназначенный посол Армении Юрий Варданян  вручил Верительные грамоты президенту Грузии Георгию Маргвелашвили.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД РА, после церемонии вручения грамот состоялась приватная беседа, в ходе которой  президент Маргвелашвили поздравил Юрия Варданяна с началом миссии, пожелал ему успехов и выразил надежду,  что своей деятельностью посол Варданян  придаст новый импульс  традиционно дружеским отношениям наших стран.
Поблагодарив президента Грузии, посол Армении заверил, что  не пожалеет сил для расширения и углубления двусторонних отношений.
Стороны обсудили перспективы  многовекторных  армяно-грузинских  отношений и в этом контексте  - текущую   динамику политического  диалога на высшем уровне.