ԱՄՆ-ում երկու կին մահից հրաշքով են փրկվել՝ պառկելով գնացքի տակ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում երկու կին հրաշքով են ողջ մնացել՝ բառացիորեն «սուզվելով» իրենց վրա սլացող գնացքի տակ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Independent-ին: Մեքենավարի խցիկում գտնվող տեսագրանցիչի տեսագրությունն արդեն հայտնվել Է Համացանցում:
Միջադեպը տեղի Է ունեցել երկրի հյուսիսում՝ Բլումինգտոն քաղաքից (Ինդիանայի նահանգ) ոչ հեռու: Կանայք գնալիս են եղել  լճի վրայի երկաթուղային կամրջով, երբ տեսել են, որ հետեւից իրենց վրա Է սուրում գնացքը: Տեսնելով կանանց՝ մեքենավարը դանդաղեցրել Է ընթացքը եւ մի քանի անգամ ազդանշան տվել, սակայն այդ արագությամբ շարժակազմը կանգնեցնելն անհնար Է եղել: Կանայք փորձել են առաջ վազել, սակայն հասկացել են, որ չեն կարող խույս տալ գնացքից. կամրջի երկարությունը 152, 5 մետր Է, բարձրությունը՝ 24 մետրից փոքր-ինչ ավելի: Այդ ժամանակ կանանցից մեկը պառկել Է ռելսերի վրա, երկրորդը հետեւել Է նրա օրինակին: Վայրկյաններ անց շարժակազմը սլացել Է նրանց վրայով:
Կանայք ոչ մի լուրջ վնասվածք չեն ստացել եւ այն բանից հետո, երբ գնացքն անցել Է, արագորեն հեռացել են պատահարի վայրից: Գնացքի մեքենավարը կապվել Է ոստիկանության հետ եւ հայտնել պատահածի մասին: Կանանց ինքնությունը պարզվել Է, նրանց դեմ քրեական գործ Է հարուցվել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Две женщины в США спаслись от смерти, нырнув под поезд
Две женщины в США чудом остались живы, буквально "нырнув" под несущийся на них поезд, пишет The Independent. Запись с видеорегистратора, находившегося в кабине машиниста, уже появилось в интернете, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Инцидент произошел на севере страны, недалеко от города Блумингтон (штат Индиана). Женщины шли по железнодорожному мосту через озеро, когда увидели, что сзади на них несется поезд. Увидев женщин, машинист сбавил ход и несколько раз посигналил, однако остановить состав на такой скорости оказалось невозможно. Женщины попытались пробежать вперед, однако поняли, что не смогут скрыться от поезда: длина моста составляет 152,5 м, высота — чуть более 24 м. Тогда одна из женщин легла на рельсы, вторая последовала ее примеру. Спустя секунду состав промчался над ними.
Женщины не получили никаких серьезных травм и после того, как поезд проехал, быстро скрылись с места происшествия. Машинист поезда связался с полицией и сообщил о случившемся. Личности женщин установлены, против них возбуждено уголовное дело.