Անցնող շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5000 կրակոց
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հակառակորդը հուլիսի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 550 անգամ: Համաձայն Արցախի պաշտպանական բանակի ՊԲ օպերատիվ տվյալների, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5000 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը ճնշվել է:

STEPANAKERT, JULY 26, ARMENPRESS. In accordance with the operative data of the Defense Army of Nagorno Karabakh Republic, within the period ranging from July 20 to July 26 the rival violated the ceasefire regime for about 550 times on the line of contact of Karabakh-Azerbaijani opposing armies. More than 5000 bullets were fired towards our troops during this period.
The Press Service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that the rival’s activity was oppressed due to the operative actions of the front units.