Ոչ պաշտոնական աղբյուրները կրկին պնդում են, որ «Լիվերպուլ»-ը համաձայնության է եկել Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոչ պաշտոնական աղբյուրները շարունակում են պնդել, որ անգլիական «Լիվերպուլ»-ը համաձայնության է եկել Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի շուրջ:«Արմենպրես»-ը փոխանցմամբ` այս անգամ դրա մասին գրում է ֆուտբոլային ակումբի Twitter-յանLFC Transfer update էջը: ««Լիվերպուլ»-ը համաձայնության է եկել Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի շուրջ: Ֆուտբոլիստի համար կվճարի 20 միլիոն ֆունտ»,-գրում է էջը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանի ծառայություններով հետաքրքրված է անգլիական «Լիվերպուլ»-ը: Մխիթարյանը ուկրաինական «Շախտյոր»-ի կազմում հասցրել է դառնալ Ուրաինայի չեմպիոն եւ գավաթակիր: Մխիթարյանը հունիսի 22-ին հայտարարությամբ էր հանդես եկել` մասնավորապես նշելով. «Իմ տրանսֆերային գործերով զբաղվում է իմ պաշտոնական գործակալը: Ես որպես պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստ, չեմ հետաքրքրվում իմ գործակալի եւ իմ ակումբի գործերով: Ես պաշտոնական պայմանագիր ունեմ իմ ակումբի հետ եւ կատարում եմ իմ պարտականությունները: Եթե կայանա որեւէ գործարքի մասին համաձայնություն ակումբների միջեւ, ես այդ ժամանակ միայն կտեղեկանամ գործարքի մանրամասներին եւ կտամ իմ համաձայնությունը կամ չեմ տա, եթե այն ինձ չբավարարի»:

Неофициальные источники продолжают утверждать. что «Ливерпуль» достиг согласия в вопросе трансфера Генриха Мхитаряна
Неофициальные источники продолжают утверждать. что «Ливерпуль» достиг согласия в
вопросе трансфера Генриха Мхитаряна
Согласно неофициальным источникам, британскому «Ливерпулю» все-таки удалось достигнуть  согласия относительно трансфера Генриха Мхитаряна. Как сообщает Арменпресс, на сей раз информация об этом появилась на Twitter-странице LFC Transfer update футбольного клуба: «Ливерпуль» пришел к согласию по вопросу трансфера Генриха Мхитаряна. За футболиста будут выплачено 20 млн фунтов стерлингов».
В «услугах» полузащитника Национальной сборной Армении и донецкого «Шахтера» Генриха Мхитаряна заинтересован британский «Ливерпуль».
В предыдущем сезоне в составе "Шахтера" Мхитарян стал чемпионом Украины, обладателем национального кубка, лучшим бомбардиром национального первенства, установив новый рекорд для бомбардиров чемпионата Украины /25/. В общей сложности в прошлом сезоне полузащитник сыграл 41 матч, забив 29 мячей.
22 июня Мхитарян выступил с заявлением, в котором, в частности, отметил: «Моими трансферными делами занимается официальный агент. Я, как профессиональный футболист, не интересуюсь делами моего агента и моего клуба. У меня официальный контракт с моим клубом и я выполняю свои обязательства. Если будет достигнуто согласие относительно какой-либо сделки, то тогда я ознакомлюсь с ее деталями и дам, если они меня устроят».