Դամասկոսում տեղի ունեցած պայթյունների հետեւանքով հայ է վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի մայրաքաղաք Դամասկոսում փետրվարի 21-ին տեղի ունեցած պայթյունների հետեւանքով, պարզվել է, որ երկու հարյուրից ավելի վիրավորների թվում մեկ հայ կա: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց դամասկոսաբնակ Նազարեթ Էլմաջյանն` ավելացնելով, որ վիրավորվածը հայ երիտասարդ Արա Հալաջյանն է: Էլմաջյանի խոսքով` երիտասարդն անմիջապես տեղափոխվել է հիվանդանոց, բարեբախտաբար, նրա վիճակը կայուն է եւ կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Փետրվարի 21-ին Դամասկոսում երեք պայթյուններ էին տեղի ունեցել, որոնց հետեւանքով զոհվել էր 53 եւ վիրավորվել` 235 մարդ: arabic.rt.com կայքը տեղեկացնում է, որ պայթյուններից մեկը տեղի է ունեցել Սաբաա Բահրաթ հրապարակում` Բաաս կուսակցության շենքի մոտ, երկրորդը` Ռուքն ադ Դին եւ երրորդը` Բրզե շրջանում: Սիրիական ՍԱՆԱ գործակալությունը տեղեկացնում է, որ անվտանգության ուժերին փետրվարի 21-ին հաջողվել է կանխել զինյալների կողմից կազմակերպված եւս մեկ պայթյուն: Մահապարտ-ահաբեկիչը ձերբակալվել է, իսկ մեքենայում տեղադրված շուրջ մեկ տոննա կշռող պայթուցիկ սարքավորումը` չեզոքացվել:

An Armenian injured due to Damascus shelling
YEREVAN, FEBRUARY 23, ARMENPRESS: A shelling orchestrated in Syrian capital Damascus left more than two hundred victims, an Armenian inclusive on February 21 . Young Armenian Ara Halagyan has been injured; Syrian Armenian Nazaret Elmagyan told Armenpress. In the words of Elmagyan, the young man was immediately taken to hospital, fortunately currently  his condition is stable and his life is out of danger. Three clashes were held in Damascus on February 23 which resulted in the death of 53 people, 235  people were wounded.
arabic.rt.com web site reports one of the clashes was hosted in the nearby territory of Baas party building in Saba Bahrat square, the second was in Rukn ad Din and the third in Brze district. Syrian SANA agency informs security forces succeeded to prevent another explosion. The terrorist was arrested; one ton blast device deployed in a car over was neutralized.