„სამოქალაქო შეთანხმებამ“ სომხეთის პრეზიდენტს პრემიერ-მინისტრის პოსტზე ნიკოლ ფაშინიანის კანდიდატურის წარდგენის შესახებ დოკუმენტების პაკეტი წარუდგინა
პარტია „სამოქალაქო შეთანხმებამ“, როგორც ეროვნულ ასამბლეაში საპარლამენტო უმრავლესობის შემქმნელმა პოლიტიკურმა ძალამ, სომხეთის რესპუბლიკის კონსტიტუციის 149-ე მუხლით ხელმძღვანელობით, რესპუბლიკის პრეზიდენტს პრემიერ-მინისტრის პოსტზე ნიკოლ ფაშინიანის კანდიდატურის წარდგენის შესახებ საჭირო დოკუმენტების პაკეტი წარუდგინა - კონსტიტუციით გათვალისწინებული პრემიერ-მინისტრის დანიშვნის პროცედურის უზრუნველყოფის მიზნით.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ინფორმაციას პარტია ავრცელებს.
უფრო ადრე სომხეთის პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა განაცხადა, რომ კონსტიტუციის თანახმად, ახლადმარჩეული ეროვნული ასამბლეის პირველი სესიის დღეს სომხეთის მთავრობამ გადადგომის შესახებ განცხადება წარადგინა.
პრემიერ-მინისტრმა ნიკოლ ფაშინიანმა ხელი მოაწერა მთავრობის გადადგომის შესახებ სომხეთის პრეზიდენტისადმი მიმართულ განცხადებას, რომელიც შემდგომ პრეზიდენტის ადმინისტრაციაში გაიგზავნა. სომხეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა ვაჰაგნ ხაჩატურიანმა მთავრობის გადადგომა მიიღო.

Civil Contract submits documents nominating Nikol Pashinyan for prime minister to Armenian president
The Civil Contract party, as the political force holding the parliamentary majority in the National Assembly, has submitted to the President of the Republic the required package of documents nominating Nikol Pashinyan for the post of Prime Minister, in accordance with Article 149 of the Constitution of the Republic of Armenia, to facilitate the constitutional procedure for appointing the prime minister.
The party announced the submission in a statement.
Earlier, Prime Minister Nikol Pashinyan announced that, in accordance with the Constitution, the government had submitted its resignation on the day of the first sitting of the newly elected National Assembly. He signed the letter of resignation addressed to the President of the Republic, which was subsequently sent to the President’s Office.