ევროკავშირი სომხეთში ჰიბრიდული საფრთხეების წინააღმდეგ ბრძოლის მისიას განათავსებს - კაია კალასი
ბრიუსელში გასამართ შეხვედრაზე ევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრები დაამტკიცებენ სომხეთისთვის ევროკავშირის ახალი მისიის შექმნას ჰიბრიდული საფრთხეების წინააღმდეგ საბრძოლველად.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ევროკავშირის საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების პოლიტიკის საკითხებში უმაღლესმა წარმომადგენელმა კაია კალასმა განაცხადა.
„ჩვენ ასევე შევთანხმდებით სომხეთისთვის ახალ პარტნიორულ მისიაზე ჰიბრიდულ საფრთხეებთან და უცხოური ინფორმაციის მანიპულაციასა და ჩარევასთან საბრძოლველად, რომელთაც ისინი რეალურად აწყდებიან“, - განაცხადა კაია კალასმა ევროკავშირის წევრი ქვეყნების საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრაზე.

ЕС направит в Армению миссию для противодействия гибридным угрозам - Кая Каллас
На встрече в Брюсселе министры иностранных дел стран ЕС одобрят создание новой миссии ЕС для Армении по противодействию гибридным угрозам.
Как сообщает Арменпресс, об этом заявила Верховный представитель Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Кая Каллас.
«Мы также согласуем новую партнерскую миссию для Армении по борьбе с гибридными угрозами, а также с иностранными манипуляциями информацией и вмешательством, с которыми она в настоящее время сталкивается», — заявила Кая Каллас на встрече глав министерств иностранных дел стран-членов ЕС.