ევროკავშირი სომხეთში ჰიბრიდული საფრთხეების წინააღმდეგ ბრძოლის მისიას განათავსებს - კაია კალასი
ბრიუსელში გასამართ შეხვედრაზე ევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრები დაამტკიცებენ სომხეთისთვის ევროკავშირის ახალი მისიის შექმნას ჰიბრიდული საფრთხეების წინააღმდეგ საბრძოლველად.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ევროკავშირის საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების პოლიტიკის საკითხებში უმაღლესმა წარმომადგენელმა კაია კალასმა განაცხადა.
„ჩვენ ასევე შევთანხმდებით სომხეთისთვის ახალ პარტნიორულ მისიაზე ჰიბრიდულ საფრთხეებთან და უცხოური ინფორმაციის მანიპულაციასა და ჩარევასთან საბრძოლველად, რომელთაც ისინი რეალურად აწყდებიან“, - განაცხადა კაია კალასმა ევროკავშირის წევრი ქვეყნების საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრაზე.

EU foreign ministers to approve new mission for Armenia to counter hybrid threats, Kallas says
EU foreign ministers are expected to approve a new partnership mission for Armenia aimed at countering hybrid threats and foreign information manipulation and interference.
EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Kaja Kallas made the announcement ahead of a meeting of EU foreign ministers in Brussels.
“We are also going to agree on a new Partnership Mission for Armenia to counter the hybrid threats and foreign information manipulation and interference that the country is facing,” Kallas said.