სერდარ ქილიჩმა რუბენ რუბინიანს სომხეთის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარეობის კანდიდატად შერჩევა მიულოცა
სომხეთ-თურქეთის ურთიერთობების მოწესრიგების პროცესში თურქეთის სპეციალურმა წარმომადგენელმა სერდარ ქილიჩმა რუბენ რუბინიანს მიულოცა სომხეთის მმართველი პარტიის, „სამოქალაქო შეთანხმების“ მიერ ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარეობის კანდიდატად შერჩევა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ქილიჩმა ამის შესახებ X-ის საკუთარ მიკრობლოგში დაწერა.
„ვულოცავ ჩემს კოლეგას თურქეთ-სომხეთის ურთიერთობების მოწესრიგების პროცესში, რუბენ რუბინიანს, სომხეთის პარლამენტის სპიკერის პოსტზე წარდგენას. ბოლო ოთხი წლის განმავლობაში ჩვენ შევქმენით ეფექტური სამუშაო კულტურა და გულწრფელი მეგობრობა. ვუსურვებ მას შემდგომ წარმატებებს ახალ ამპლუაში“, - წერს ქილიჩი.
პარტია „სამოქალაქო შეთანხმების“ გამგეობამ 25 ივნისს გამართული ფარული კენჭისყრით ახლად ფორმირებადი პარლამენტის ხელმძღვანელის პოსტზე კანდიდატად ეროვნული ასამბლეის ვიცე-სპიკერი, სომხეთ-თურქეთის მოწესრიგების პროცესში სომხეთის წარმომადგენელი რუბენ რუბინიანი შეარჩია.

Сердар Кылыч поздравил Рубена Рубиняна с избранием кандидатом на пост председателя Национального Собрания Армении
Специальный представитель Турции в процессе нормализации армяно-турецких отношений Сердар Кылыч поздравил своего армянского партнера по этому вопросу Рубена Рубиняна с избранием кандидатом на пост председателя Национального Собрания от правящей в Армении партии "Гражданский договор".
Как сообщает Арменпресс, об этом Кылыч написал в своем микроблоге X.
"Поздравляю Рубена Рубиняна, моего партнера по процессу нормализации турецко-армянских отношений, с избранием на пост спикера парламента Армении. За последние четыре года мы создали продуктивную культуру работы и искреннюю дружбу. Желаю ему дальнейших успехов на новой должности", - написал Кылыч.
25 июня руководство партии "Гражданский договор" избрало вице-спикера Национального Собрания, представителя Армении в процессе армяно-турецкого урегулирования Рубена Рубиняна кандидатом на должность главы новоизбранного парламента.