ალენ სიმონიანი სტამბოლში თურქეთის დიდი ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარეს შეხვდა
სომხეთის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარე ალენ სიმონიანი, საპარლამენტთაშორისო კავშირის 152-ე ასამბლეის ფარგლებში, სტამბოლში თურქეთის დიდი ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარე ნუმან ქურთულმუშს შეხვდა.
„არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ალენ სიმონიანმა „ფეისბუქის“ საკუთარ გვერდზე დაწერა.
„საპარლამენტთაშორისო კავშირის 152-ე ასამბლეის ფარგლებში შეხვედრა ასევე გავმართე თურქეთის პარლამენტის - დიდი ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარე ნუმან ქურთულმუშთან“, - დაწერა სიმონიანმა.
შეგახსენებთ, რომ ალენ სიმონიანი სტამბოლში ასევე შეხვდა აზერბაიჯანის პარლამენტის თავმჯდომარე საჰიბა გაფაროვასა და საქართველოს პარლამენტის ხელმძღვანელ შალვა პაპუაშვილს.

Ален Симонян в Стамбуле встретился с председателем Великого национального собрания Турции
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян в Стамбуле в рамках 152-го конгресса Межпарламентского союза встретился с председателем Великого национального собрания Турции Нуманом Куртулмушем.
По сообщению Арменпресс, об этом Ален Симонян написал на своей странице в Facebook.
«В рамках 152-го конгресса Межпарламентского союза у меня также состоялась встреча с председателем Великого национального собрания Турции Нуманом Куртулмушом», — написал Симонян.
Следует напомнить, что Ален Симонян также встречался в Стамбуле со спикером парламента Азербайджана Сахибой Гафаровой и спикером парламента Грузии Шалвой Папуашвили.