სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს მდივანმა მიიღო „Save Armenia“-ს იუდეველ-ქრისტიანული კავშირის დელეგაცია
სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს მდივანმა არმენ გრიგორიანმა მიიღო „Save Armenia“-ს იუდეველ-ქრისტიანული კავშირის დელეგაცია.
როგორც „არმენპრესი“  სომხეთის რესპუბლიკის უშიშროების საბჭოს ოფისის გავრცელებულ განცხადებაზე დაყრდნობით იუწყება, არმენ გრიგორიანმა მიესალმა დელეგაციის ვიზიტს სომხეთში და ხაზი გაუსვა თანამშრომლობის გაგრძელების მნიშვნელობას.
დელეგაციის წევრთა თხოვნით, არმენ გრიგორიანმა წარმოადგინა ვაშინგტონში სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის ურთიერთობების ნორმალიზაციის პროცესში მიღწეული შეთანხმებები, სომხეთის ხედვა მშვიდობის ინსტიტუციონალიზაციის შემდგომ ნაბიჯებზე, ასევე „ტრამპის გზა: საერთაშორისო მშვიდობისა და კეთილდღეობისთვის“ პროგრამის მნიშვნელობა რეგიონული ურთიერთდაკავშირებულობის გაფართოების კონტექსტში.

Секретарь Совета безопасности Республики Армения принял делегацию Иудео-христианского союза Save Armenia
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию Иудео-христианского союза Save Armenia.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз аппарата СБ РА, Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул важность продолжения сотрудничества.
По просьбе членов делегации Армен Григорян представил достигнутые в Вашингтоне договоренности в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, видение Армении о дальнейших шагах по институционализации мира, а также важность программы «Маршрут Трампа к международному миру и процветанию» в контексте расширения региональной взаимосвязанности.