ჰაიკ კონჯორიანმა და ვასილის მარაგოსმა განიხილეს სომხეთ-ევროკავშირის თანამშრომლობის პერსპექტივები
სომხეთის ეროვნული ასამბლეის „სამოქალაქო ხელშეკრულება“-ს ფრაქციის თავმჯდომარე ჰაიკ კონჯორიანმა 23 სექტემბერს შეხვედრა გამართა სომხეთში ევროკავშირის დელეგაციის ხელმძღვანელთან, ელჩ ვასილის მარაგოსთან.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, სომხეთის ეროვნული ასამბლეის ცნობით, შეხვედრის დროს განიხილეს სომხეთ-ევროკავშირის თანამშრომლობის პერსპექტივები.
განსაკუთრებით აღინიშნა სომხეთში დემოკრატიული რეფორმების პროცესი და ევროკავშირის მხარდაჭერა დემოკრატიის განვითარების მიმართულებით.
შესაბამისად, განსაკუთრებული მნიშვნელობა მიენიჭა სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის დამყარებულ მშვიდობას და გამოკვეთილ იქნა ის ახალი შესაძლებლობები, რომლებიც იხსნება მშვიდობის დამყარების შედეგად.

Hayk Konjoryan, the head of the Civil Contract faction in the Armenian Parliament—the ruling majority—has met with the Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Vassilis Maragos.
According to the parliament’s press service, MP Konjoryan and Ambassador Maragos discussed the prospects of Armenia-EU cooperation.
They also highlighted the progress of democratic reforms in Armenia and the EU’s support for democratic development.
The officials particularly emphasized the peace established between Armenia and Azerbaijan and the opportunities it presents.