პორტუგალიასთან მატჩში სომხეთის ნაკრებმა ხასიათი უნდა აჩვენოს: სპერციანი
სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული საფეხბურთო ნაკრების ნახევარმცველმა ედუარდ სპერციანმა განაცხადა, რომ პორტუგალიასთან მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი ეტაპის მატჩის წინ ნაკრებში შესანიშნავი ატმოსფეროა.
„ნაკრებში შესანიშნავი ატმოსფეროა. ამ ხუთი დღის განმავლობაში ვეცადეთ გაგვეგო ჩვენი ახალი მთავარი მწვრთნელის ფილოსოფია. ყველაფერს გავაკეთებ, რათა დავეხმარო ნაკრებს და მაქსიმალურად კარგი შედეგი ვაჩვენოთ“, – „არმენპრესის“ ცნობით, ჟურნალისტებთან წინასამატჩო პრესკონფერენციაზე განაცხადა სპერციანმა.
ნახევარმცველის თქმით, ნაკრებს მარტივი შეხვედრა არ ელის, თუმცა გუნდმა ხასიათი უნდა აჩვენოს.
6 სექტემბერს სომხეთის ეროვნული ნაკრები ვაზგენ სარგսიანის სახელობის „რესპუბლიკურ“ სტადიონზე უმასპინძლებს პორტუგალიას. შეხვედრა დაიწყება 20:00 საათზე (ერევნის დროით).

Сборная Армении по футболу должна проявить характер в матче с Португалией - Сперцян
Полузащитник сборной Армении по футболу Эдуард Сперцян заявил, что атмосфера в сборной Армении перед отборочным матчем чемпионата мира против Португалии замечательная.
«Атмосфера в сборной замечательная. За эти 5 дней мы постарались понять философию нашего нового тренера. Я сделаю всё, чтобы помочь команде добиться наилучшего результата», — сказал Сперцян на предматчевой пресс-конференции с журналистами, сообщает «Арменпресс».
По словам полузащитника, предстоит нелёгкий матч, но команда должна проявить характер.
6 сентября национальная сборная Армении примет сборную Португалии на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна. Матч начнётся в 20:00 (по ереванскому времени).