სომხეთის თავდაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები ვენაში შეხვდნენ იაპონიის, აშშ-ისა და საფრანგეთის დელეგაციებს
სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტროს დელეგაცია, გენერალური მდივნის ჰამლეტ ბათიკიანის ხელმძღვანელობით, 16-17 ივნისს ვენაში მონაწილეობდა ვასენარის შეთანხმების ტექნიკურ გაფართოებულ ბრიფინგში, რომელიც ეხებოდა სამხედრო დანიშნულების პროდუქციის კონტროლსა და სიების განახლების პროცესს.
სომხეთის დელეგაციას ცალკე შეხვედრა ჰქონდა ვასენარის შეთანხმების თავმჯდომარე ქვეყნის, იაპონიის ელჩ კაიფუ აცუშისა და ვასენარის შეთანხმების სამდივნოს ხელმძღვანელ და ელჩ გეორგი მოლნართან. განხილული იქნა ვასენარის შეთანხმების ფარგლებში თანამშრომლობისა და მისი გაფართოების შესაძლებლობები.
„არმენპრესი“-ს ინფორმაციით, სომხეთის თავდაცვის სამინისტროდან აცნობეს, რომ დელეგაციას ცალკე შეხვედრები ჰქონდა აშშ-ისა და საფრანგეთის პარტნიორებთანაც.
განხილული იქნა საკითხები, რომლებიც უკავშირდებოდა სამხედრო დანიშნულების პროდუქციის კონტროლის სფეროში თანამშრომლობას.

Представители Министерства обороны Армении встретились в Вене с делегациями Японии, США и Франции
Делегация Министерства обороны Армении во главе с генеральным секретарем МО Гамлетом Батикяном 16-17 июня в Вене приняла участие в техническом расширенном брифинге по Вассенаарским договоренностям, касающимся контроля за военной продукцией и процесса обновления списков.
Делегация Армении провела отдельную встречу с послом Японии Кайфу Ацуши, страны-председателя Вассенаарских договоренностей, и руководителем Секретариата Вассенаарских договоренностей послом Георгием Молнаром. Были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках Вассенаарских договоренностей, и возможности его расширения.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на МО РА, делегация также провела отдельные встречи со своими коллегами из США и Франции.