ერევანმა უარყო ბაქოს ბრალდებები აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით ცეცხლის გახსნის შესახებ
სომხეთის თავდაცვის სამინისტრომ უარყო აზერბაიჯანული მხარის მორიგი ყალბი ბრალდება, თითქოს სომხეთის შეიარაღებულმა ძალებმა აზერბაიჯანულ პოზიციებზე ცეცხლი გახსნეს.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, სომხეთის თავდაცვის სამინისტრომ ამასთან დაკავშირებით განცხადება გაავრცელა.
„აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს განცხადება იმის თაობაზე, თითქოს 13 მაისს, 20:45-დან 21:30 საათამდე, სომხეთის რესპუბლიკის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფებმა ცეცხლი გახსნეს საზღვრის აღმოსავლეთ და სამხრეთ-აღმოსავლეთ ნაწილებში განლაგებული აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით, არ შეესაბამება სინამდვილეს“, – აღნიშნულია განცხადებაში.

The Azerbaijani authorities have again spread fake news, falsely accusing the Armenian military of opening fire on the border, the defense ministry has said.
“The statement disseminated by the Ministry of Defense of Azerbaijan, alleging that on May 13, between 08:45 and 09:30 p.m., the Armed Forces of the Republic of Armenia opened fire on Azerbaijani combat positions located in the eastern and southeastern sections of the border, does not correspond to reality,” the Armenian defense ministry said in a statement.