მჰერ გრიგორიანმა და კრისტინა ქვინმა სომხეთ-ამერიკის ურთიერთობების აქტუალური საკითხები განიხილეს
სომხეთის რესპუბლიკის ვიცე-პრემიერმა მჰერ გრიგორიანმა სომხეთში ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი კრისტინა ქვინი მიიღო.
როგორც „არმენპრესი“ სომხეთის რესპუბლიკის მთავრობის მიერ გავრცელებულ განცხადებაზე დაყრდნობით იტყობინება, შეხვედრის ფარგლებში განხილულ იქნა სომხეთ-ამერიკის ორმხრივი ურთიერთობების აქტუალური საკითხები, ასევე ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები.
მხარეებმა აზრი გაცვალეს რეგიონში მიმდინარე პროცესებზე და ორმხრივად ხაზი გაუსვეს სომხეთის რესპუბლიკასა და აზერბაიჯანის რესპუბლიკას შორის სახელმწიფო საზღვრის დელიმიტაციის პროცესის მნიშვნელობას.

Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Mher Grigoryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to the Republic of Armenia Kristina Kvien.
According to Grigoryan’s office, the meeting focused on Armenian-American bilateral relations and prospects for deepening cooperation between the two countries.
The interlocutors also exchanged views on regional developments, emphasizing the delimitation process of the state border between Armenia and Azerbaijan.