მოუთმენლად ველი ჩვენი ქვეყნების ურთიერთობების განვითარებას 2025 წელს – აშშ-ის ელჩმა სომეხ ხალხს მიულოცა ახალი წელი
ერევანი, 30 დეკემბერი, არმენპრესი․ სომხეთის რესპუბლიკაში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩმა, კრისტინა ქუინმა, საახალწლო მიმართვა გაუგზავნა სომეხ ხალხს. „არმენპრესი“ სრულად წარმოგიდგენთ ელჩის განცხადებას:
„შობა-ახალი წლის დღესასწაულების აღნიშვნისას ჩემს მეგობრებთან და ოჯახთან ერთად, მინდა, მომავალ წელს გისურვოთ მშვიდობა, ბედნიერება და კეთილდღეობა.
დღესასწაულები შესანიშნავი დროა, რათა ვიფიქროთ საერთო მიღწევებზე და დავგეგმოთ მომავალი წელი.
ახალი წლის წინ, მოხარული ვარ აღვნიშნო, რომ ამერიკის შეერთებულ შტატებსა და სომხეთის ხალხებს შორის კავშირები უფრო მტკიცეა, ვიდრე ოდესმე. მოუთმენლად ველი ჩვენი ქვეყნების ურთიერთობების შემდგომ განვითარებას 2025 წელს.
მადლობელი ვარ, რომ სომხეთში ჩემი ყოფნისას მე და ჩემს ოჯახს ასეთი თბილი და მეგობრული დამოკიდებულება გამოიჩინეთ. თქვენი წყალობით, ერევანში თავს შინ ვგრძნობ. აქ შევქმენით ახალი დღესასწაულის ტრადიციები, რომელთაგან ერთ-ერთი ვერნისაჟზე ნაძვის ხის ვინტაჟური სამკაულების შეძენაა.

Я с нетерпением жду развития отношений между нашими странами в 2025 году - посол США в Армении поздравила армянский народ
Посол США в Республике Армения Кристина Квин направила новогоднее послание армянскому народу. Полный текст сообщения посольства Арменпресс приводит ниже:
"Отмечая новогодние праздники в кругу друзей и семьи, хочу пожелать мира, счастья и благополучия в наступающем году.
Праздники — прекрасная возможность поразмышлять над общими достижениями и спланировать предстоящий год.
В преддверии нового года я рад констатировать, что связи между народами США и Армении крепче, чем когда-либо. Рассчитываю на дальнейшее развитие отношений между нашими странами в 2025 году.
Я благодарна за теплое и дружеское отношение, оказанное мне и моей семье во время моего пребывания в Армении. Благодаря вам я смогла чувствовать себя в Ереване как дома. Здесь у нас сформировались новые праздничные традиции, одна из которых – покупка винтажных елочных игрушек с Вернисажа.