მოუთმენლად ველი ჩვენი ქვეყნების ურთიერთობების განვითარებას 2025 წელს – აშშ-ის ელჩმა სომეხ ხალხს მიულოცა ახალი წელი
ერევანი, 30 დეკემბერი, არმენპრესი․ სომხეთის რესპუბლიკაში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩმა, კრისტინა ქუინმა, საახალწლო მიმართვა გაუგზავნა სომეხ ხალხს. „არმენპრესი“ სრულად წარმოგიდგენთ ელჩის განცხადებას:
„შობა-ახალი წლის დღესასწაულების აღნიშვნისას ჩემს მეგობრებთან და ოჯახთან ერთად, მინდა, მომავალ წელს გისურვოთ მშვიდობა, ბედნიერება და კეთილდღეობა.
დღესასწაულები შესანიშნავი დროა, რათა ვიფიქროთ საერთო მიღწევებზე და დავგეგმოთ მომავალი წელი.
ახალი წლის წინ, მოხარული ვარ აღვნიშნო, რომ ამერიკის შეერთებულ შტატებსა და სომხეთის ხალხებს შორის კავშირები უფრო მტკიცეა, ვიდრე ოდესმე. მოუთმენლად ველი ჩვენი ქვეყნების ურთიერთობების შემდგომ განვითარებას 2025 წელს.
მადლობელი ვარ, რომ სომხეთში ჩემი ყოფნისას მე და ჩემს ოჯახს ასეთი თბილი და მეგობრული დამოკიდებულება გამოიჩინეთ. თქვენი წყალობით, ერევანში თავს შინ ვგრძნობ. აქ შევქმენით ახალი დღესასწაულის ტრადიციები, რომელთაგან ერთ-ერთი ვერნისაჟზე ნაძვის ხის ვინტაჟური სამკაულების შეძენაა.

‘I look forward to continuing to develop our countries’ relationship in 2025,’ U.S. Ambassador to Armenia
YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS. United States Ambassador to Armenia Kristina Kvien has extended New Year’s greetings to the Armenian people.
“As we come together with friends and family to celebrate the holiday season, I want to extend my very best wishes for a New Year filled with peace, happiness, and prosperity. Holidays are a time to reflect upon all we have accomplished together and plan for the year ahead. As we approach the New Year, I’m happy that the bonds between the people of the United States and Armenia, are stronger than ever. I look forward to continuing to develop our countries’ relationship in 2025.  I am grateful for the warmth and friendship you have shown me and my family during our time in Armenia. You have helped, make Yerevan feel like home. We have enjoyed starting new holiday traditions here, including finding vintage tree decorations at vernissage. May your holidays be filled with joy, peace, and love. Merry Christmas and a very happy New Year,” the U.S. Ambassador said.