სომხეთის უშიშროების საბჭოს მდივანმა და გერმანიის ფედერალური დაზვერვის სამსახურის ხელმძღვანელმა უსაფრთხოების ვითარებაზე აზრები გაცვალეს
ერევანი, 17 ოქტომბერი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის უსაფრთხოების საბჭოს მდივანმა არმენ გრიგორიანმა ბერლინში სამუშაო სადილი გამართა გერმანიის ფედერალური დაზვერვის სამსახურის ხელმძღვანელთან, ბრუნო კაჰლთან.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის უშიშროების საბჭოს ოფისისგან იუწყებიან, რომ სამუშაო სადილის დროს საუბრის მონაწილეებმა აზრები გაცვალეს როგორც რეგიონს გარეთ არსებულ, ასევე რეგიონულ უსაფრთხოების ვითარებაზე.

Секретарь Совета безопасности Армении и председатель Федеральной разведывательной службы Германии обменялись мнениями по вопросам безопасности
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в Берлине провел деловой обед с главой Федеральной разведывательной службы Германии Бруно Калем.
Как сообщили Арменпресс в аппарате СБ Армении, в ходе делового обеда собеседники обменялись мнениями по вопросам как внерегиональной, так и региональной безопасности.
Армен Григорян и Бруно Каль обменялись мнениями и по другим вопросам, представляющим двусторонний интерес.