ერევანი უარყოფს ბაქოს ბრალდებებს აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით სროლის შესახებ
ერევანი, 12 სექტემბერი, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის თავდაცვის სამინისტრომ უარყო აზერბაიჯანის თავდაცვის უწყების ბრალდებები, თითქოს სომხეთის შეიარაღებულმა ძალებმა აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით ცეცხლი გაუხსნეს.
„არმენპრესის“ ცნობით, სომხეთის თავდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში აღნიშნულია:
„აზერბაიჯანის თავდაცვის სამინისტროს განცხადება, თითქოს 12 სექტემბერს, 00:15-01:05 საათების ინტერვალში, სომხეთის შეიარაღებული ძალების ქვედანაყოფებმა ცეცხლი გახსნეს საზღვრის სამხრეთ-დასავლეთ ნაწილში განლაგებული აზერბაიჯანული პოზიციების მიმართულებით, სიმართლეს არ შეესაბამება.
გავიხსენოთ, რომ სომხეთის პრემიერ-მინისტრის აპარატმა შემოგვთავაზა შეიქმნას სომხეთ-აზერბაიჯანის ერთობლივი მექანიზმი ცეცხლის შეწყვეტის რეჟიმის დარღვევისა და/ან ამგვარი ინფორმაციის გამოძიებისთვის, რაზეც აზერბაიჯანმა დღემდე არ უპასუხა“.

YEREVAN, SEPTEMBER 12, ARMENPRESS. In an ongoing fake news campaign, the Azeri defense ministry on Thursday falsely accused the Armenian military of opening cross-border fire.
The Armenian Defense Ministry said that Azerbaijan’s accusations do not correspond to reality.
“The statement issued by the Ministry of Defence of Azerbaijan, alleging that on September 12, between 12:15 a.m. and 1:05 a.m., units of the Armed Forces of the Republic of Armenia opened fire towards Azerbaijani combat positions located in the southwestern section of the border, does not correspond to reality.
Of note: The Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia has proposed the establishment of a joint Armenia-Azerbaijan mechanism for investigating ceasefire violations and/or related cases, to which Azerbaijan has not yet responded,” the Armenian Defense Ministry said in a statement.