ერევანი, 19 ივლისი, არმენპრესი. კოტაიქის რეგიონალური სამაშველო სამსახურის კრიზისული მართვის ცენტრს 19 ივლისს, დილის 09:30 საათზე, შევიდა შეტყობინება, რომ ეღვარდის ქალაქის მიმდებარედ, „ლჭერ“ ტერიტორიასთან, თვითმფრინავი ჩამოვარდა და, სავარაუდოდ, დაღუპულია ადამიანები. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ განცხადება გაავრცელა სომხეთის შინაგან საქმეთა სამინისტრომ.
ადგილზე გაემგზავრნენ შსს რეგიონალური სამაშველო სამსახურის ოპერატიული ჯგუფი, სახანძრო-სამაშველო რაზმიდან ერთი საბრძოლო განაყოფი, სპეციალური სამაშველო სამუშაოების ცენტრის მაშველთა და კრიზისული მართვის ეროვნული ცენტრის ოპერატიული ჯგუფები.
წინასწარი მონაცემებით, ჩამოვარდა ან-2 თვითმფრინავი, არის 2 მსხვერპლი.
ადგილზე მუშაობას კოორდინაციას უწევს შსს-ს სამაშველო სამსახურის დირექტორი-შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის დროებითი მოვალეობის შემსრულებელი, სამაშველო პოლკოვნიკი იეგორ კარაპეტიანი.

В Котайкской области разбился самолет: по предварительным данным, есть 2 погибших
19 июля в 09:30 в Центр Котайкского областного спасательного управления поступило сообщение, что вблизи города Егвард, в районе под названием “Лчер”, разбился самолет, предположительно есть погибшие. Как передает Арменпресс, об этом сообщает МВД РА.
На место происшествия выехала оперативная группа Регионального спасательного управления МВД, одна боевая часть пожарно-спасательного отряда, спасательно-оперативные группы Центра специальных спасательных операций и Национального центра кризисного управления.
По предварительным данным, разбился самолет АН-2,  есть двое погибших.
Работу на месте происшествия координирует директор Спасательной службы МВД, исполняющий обязанности заместителя министра внутренних дел полковник Егор Карапетян.