პუტინი და ლუკაშენკო მინსკში ვიწრო ფორმატში მოლაპარაკებებს მართავენ
ერევანი 24 მაისი, არმენპრესი. რუსეთის პრეზიდენტი ვლადიმირ პუტინი და ბელარუსის პრეზიდენტი ალექსანდრ ლუკაშენკო მოლაპარაკებებს მართავენ ვიწრო ფორმატში. ამის შესახებ „არმენპრესი“ „რია ნოვოსტის“ სააგენტოზე დაყრდნობით იტყობინება.
მოლაპარაკებები მიმდინარეობს მინსკის დამოუკიდებლობის სასახლეში. ამის შემდეგ სახელმწიფოების ლიდერები მოლაპარაკებებს ფართო ფორმატში გააგრძელებენ.
პუტინი ოფიციალური ვიზიტით ბელარუსში 23 მაისის გვიან საღამოს ჩავიდა. რუსეთის ფედერაციის პრეზიდენტის თვითმფრინავი დაეშვა მინსკის აეროპორტში, სადაც რუსეთის ლიდერს ლუკაშენკო დახვდა. მათ შეხვედრა გამართეს აეროპორტში, შემდეგ კი არაოფიციალურ გარემოში გააგრძელეს კომუნიკაცია.

Putin-Lukashenko bilateral talks in Minsk
YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin and Belarusian President Alexander Lukashenko are holding talks in Minsk in a narrow format, announces RIA Novosti.
The negotiations are taking place in the Minsk Independence Palace. Then the negotiations will take place in an expanded format.
Putin arrived in Belarus on an official visit late in the evening of May 23.The plane of the President of the Russian Federation landed at Minsk airport.Lukashenko welcomed Putin.They held a meeting at the airport then the communication continued in an informal setting.