ირაკლი კობახიძე საქართველოს პრემიერ-მინისტრის თანამდებობაზე პირველი ვიზიტით ბრიუსელში ჩავა
ერევანი, 9 თებერვალი, არმენპრესი. ირაკლი კობახიძე საქართველოს პრემიერ-მინისტრის თანამდებობაზე პირველი ვიზიტით ბრიუსელში ჩავა. ამის შესახებ „არმენპრესი“ საქართველოს „პირველი არხის“ - საზოგადოებრივი მაუწყებელის განცხადებაზე დაყრდნობით იუწყება.
კობახიძემ ჟურნალისტებს მისი მოახლოებული ვიზიტის შესახებ პარლამენტში გამართული კენჭისყრის შემდეგ განუცხადა, სადაც საქართველოს მთავრობას ირაკლი კობახიძის მეთაურობით ნდობა გამოუცხადეს.
ახალი პრემიერ-მინისტრის ბრიუსელში ვიზიტი 20-21 თებერვალს შედგება.
„პრინციპში, უკვე დაგეგმილია, 20-21 თებერვალს არის დაგეგმილი ვიზიტი ბრიუსელში. ეს ეხება როგორც ევროკავშირს, ასევე ნატო-ს. უკვე არის გაწერილი დღის წესრიგიც. შესაბამისად, პირველი ვიზიტი განხორციელდება ბრიუსელში“, – აღნიშნა კობახიძემ.

Первым визитом Ираклия Кобахидзе в качестве премьер-министра Грузии будет визит в Брюссель
Первым визитом Ираклия Кобахидзе в качестве премьер-министра Грузии будет визит в Брюссель. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Общественный вещатель Грузии.
Кобахидзе сообщил журналистам о своем предстоящем визите после голосования, проведенного в Парламенте, по итогам которого был выражен вотум доверия правительству, возглавляемому Ираклием Кобахидзе.
Визит нового премьер-министра в Брюссель состоится 20-21 февраля.
«В принципе визит в Брюссель запланирован на 20-21 февраля. Это касается как Евросоюза, так и НАТО. Повестка дня уже прописана. Соответственно, первый визит состоится в Брюссель», - сказал Кобахидзе.
Ранее «Арменпресс» сообщал, что президент Грузии Саломе Зурабишвили подписала Указ о назначении Ираклия Кобахидзе на должность премьер-министра.