ICRC-ის წარმომადგენლებმა მოინახულეს ბაქოში უკანონოდ დაკავებული სომხები
ერევანი, 5 თებერვალი, არმენპრესი. წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტის წარმომადგენლებმა მიმდინარე წლის იანვრის ბოლოს და თებერვლის დასაწყისში კიდევ ერთხელ მოინახულეს ბაქოში უკანონოდ დაკავებული სომხები, რომელთა სახელები აზერბაიჯანმაც დაადასტურა.
ამის შესახებ ICRC-ის სომხეთის ოფისის წარმომადგენელმა ზარა ამატუნიმ „არმენპრესს” ჟურნალისტთან საუბარში განუცხადა.
„ეს არის რეგულარული ვიზიტები, რომლებიც კოორდინირებულია მოცემული ქვეყნის ხელმძღვანელობასთან“, - თქვა ამატუნიმ.
მისი თქმით, ვიზიტების დროს ICRC-ის წარმომადგენლები ეცნობიან მათი დაკავების პირობებს, ჯანმრთელობის მდგომარეობას და ასევე აძლევენ შესაძლებლობას დაკავებულებს დაუკავშირდნენ ოჯახებს.

ICRC visits Armenian captives in Azerbaijan
YEREVAN, FEBRUARY 5, ARMENPRESS. International Committee of the Red Cross (ICRC) representatives visited Armenian detainees in Azerbaijan in the end of January and in the beginning of February this year, ICRC Armenia representative Zara Amatuni told Armenpress.
She said that ICRC visited the captives who are acknowledged by Azerbaijan.
'These are regular visits which are agreed upon with the authorities of the given country,' she said.
The ICRC personnel reviewed the detention conditions and health of the captives and enabled them to contact their families.
A top law enforcement official in Armenia earlier said that 55 Armenians are currently held captive in Azerbaijan but Baku has so far acknowledged only 23 of them.