Հայաստանում հարցվածների 61.3%-ն ընտրությունների դեպքում պատրաստ է ձայնը տալ «Իմ քայլը» դաշինքին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «GALLUP International Association»-ի իրականացված հարցումների համաձայն` հայաստանցիների 61.3%-ը պատրաստ է ընտրությունների դեպքում իր ձայնը տալ «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին դեկտեմբերի 20-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտնեց «GALLUP International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
«Քաղաքացիներին խնդրել ենք պատասխանել, թե որ կուսակցության օգտին կքվեարկեին, եթե վաղը լինեին Ազգային ժողովի ընտրություններ: 61.3 տոկոսը պատասխանել է, որ կքվեարկեր «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի օգտին, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության օգտին կքվեարկեր 14.2%-ը, իսկ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության օգտին` հարցվածների 3,9%-ը»,- ասաց Նավասարդյանը:
Հարցումներն արվել են նոյեմբերի 9-ից դեկտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում: Հարցումներին մասնակցել է 1517 քաղաքացի:

61,3% граждан Армении готовы в случае выборов проголосовать за блок партии “Мой шаг”
Согласно опросам международной ассоциации “GALLUP International Association”, 61,3% граждан Армении готовы в случае выборов проголосовать за блок партии “Мой шаг”. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил директор представительства международной ассоциации “GALLUP International Association” в Армении Арам Навасардян на пресс-конференции 20 декабря.
“Мы попросили граждан ответить, за какую партию они проголосовали бы, если бы завтра состоялись выборы в Национальное Собрание. 61,3% заявили, что проголосуют за блок «Мой шаг», 14,2% - за «Процветающую Армению», 3,9% - за «Просвещенную Армению»”, - сказал Навасардян.