Մարիամ Փաշինյանին սպասարկող ավտոմեքենայի գնման պայմանագիրը կնքվել է 2018թ. ապրիլի 6-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի դուստր Մարիամ Փաշինյանին սպասարկող ՊՊԾ ավտոմեքենայի գնման պայմանագիրը կնքվել է 2018 թվականի ապրիլի 6-ին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Կարեւոր նորություն ՊՊԾ արխիվից. «վարչապետի դստեր ավտոմեքենան» գնելու պայմանագիրը կնքվել է 2018 թվականի ապրիլի 6-ին, երբ Մարիամ Փաշինյանը պոտենցիալ բանտարկյալի դուստր էր, ոչ թե վարչապետի:
Սա նրանց համար, ովքեր կասկածով են վերաբերվում այն պնդմանը, թե այդ մեքենան ՊՊԾ-ինն է, պետությանը, ոչ թե Մարիամ Փաշինյանինը»,- գրել է ՀՀ վարչապետը:

Контракт на приобретение обслуживающего Мариам Пашинян автомобиля ППС был подписан 6 апреля 2018г.
Контракт на приобретение автомобиля ППС, обслуживающего дочь премьер-министра Армении Мариам Пашинян, был подписан 6 апреля 2018 года. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Важные новости из архива ППС. Контракт на покупку «машины дочери премьер-министра» был подписан 6 апреля 2018 года, когда Мариам Пашинян была дочерью потенциального заключенного, а не премьер-министра.
Это для тех, кто сомневается в том, что автомобиль принадлежит ППС, государству, а не Мариам Пашинян», - написал премьер-министр.