ԱՄՆ-ում հավի մսով սենդվիչ են վաճառքի հանել 120 հազար դոլարով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների Popeyes արագ սննդի ռեստորանների ցանցը վաճառքի Է հանել հավի մսով սենդվիչ՝ ավելի քան 120 հազար դոլար արժողությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Fox News հեռուստաալիքը:
Ինչպես լրագրողներին պատմել են ընկերության ներկայացուցիչները, սոսնձաժապավենով սպիտակ կտավին ամրացված սենդվիչը ներկայացված Է Մայամիի (Ֆլորիդայի նահանգ) գեղարվեստական պատկերասրահում: Popeyes-ում պնդում են, որ խոսքը վերաբերում Է «Սենդվիչ» կոչվող արդի արվեստի նմուշին: Այն կարող Է ձեռք բերել յուրաքանչյուր ցանկացող, պարզաբանել են ընկերությունում, իսկ վաճառքից ստացված միջոցները կհանձնվեն բարեգործական կազմակերպության, որը սննդամերք Է տրամադրում չքավորներին:
Հեռուստաալիքն արձանագրում Է, որ ընկերությունն, ըստ երեւույթին, որոշել Է սենդվիչը վաճառքի հանել այն բանից անմիջապես հետո, երբ անցյալ շաբաթ հասարակայնության մեծ ուշադրությունը գրավեց բանանով ինստալացիան՝ 120 հազար դոլար արժողությամբ: Այն մի քանի օր շարունակ մատչելի Էր դիտելու եւ ձեռք բերելու համար Մայամի Բիչի (Ֆլորիդայի նահանգ) գեղարվեստական պատկերասրահում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В США выставили на продажу сэндвич с курицей за $120 тыс.
Американская сеть ресторанов быстрого питания Popeyes выставила на продажу сэндвич с курицей стоимостью более $120 тыс. Об этом сообщил телеканалFox News.
Как рассказали его журналистам представители компании, сэндвич, прикрепленный к белому полотну клейкой лентой, представлен вхудожественной галерее в Майами (штат Флорида). В Popeyes утверждают, что речь идет об образце современного искусства под названием "Сэндвич",сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Приобрести его может любой желающий, пояснили в компании, а вырученные от продажи средства будут переданы благотворительной организации, которая предоставляет продукты питания малоимущим. Телеканал констатирует, что компания, по всей видимости, решила выставить сэндвич на продажу вслед за тем, как на прошлой неделе большое внимание общественности привлекла инсталляция с бананом стоимостью $120 тыс. Она была доступна для просмотра и приобретения в течение нескольких дней в художественной галерее в Майами-Бич (штат Флорида).