Հունգարիան հրաժարվեց մասնակցել 2020 թվականի «Եվրատեսիլ»-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունգարիան առանց պատճառները բացատրելու հրաժարվել Է 2020 թվականի «Եվրատեսիլ» միջազգային երաժշտական մրցույթին մասնակցելուց: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է The Guardian-ը:
Հունգարիայի հեռուստառադիոհաղորդումների պետական կազմակերպության (MTVA) ներկայացուցիչները պաշտոնական հայտարարության մեջ նշել են, որ պլանավորում են մրցույթին մասնակցելու փոխարեն զբաղվել հունգարացի փոփ-կատարողների ստեղծագործության առաջմղմամբ:
«Եվրատեսիլ-2019»-ը տեղի Է ունեցել մայիսին Թել Ավիվում: Հաղթող դարձավ երգիչ Դունկան Լոուրենսը, որը ներկայացնում Է Նիդեռլանդները:

Венгрия отказалась от участия «Евровидение» в 2020 году
Венгрия без объяснения причин отказалась от участия в международном музыкальном состязании «Евровидение» в 2020 году. Это произошло на фоне роста гомофобных настроений в стране, пишетThe Guardian.
В официальном ответе представители государственной телерадиовещательной организации Венгрии (MTVA) заявили, что планируют вместо участия в состязании напрямую заняться продвижением творчества венгерских поп-исполнителей,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
«Евровидение-2019» прошло в мае в Тель-Авиве. Победителем стал певец Дункан Лоуренс, представлявший Нидерланды.