Նատալի Փորտմանը շուն Է վերցրել բանտից
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նատալի Փորտմանը շուն Է վերցրել այն կազմակերպությունից, որտեղ կենդանիների հետ զբաղվում են բանտարկյալները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է People-ը: Դերասանուհին ընտանիքի նոր անդամի լուսանկարը զետեղել Է ինստագրամում:
Կալիֆոռնիայի ապաստարաններից կենդանիներ են բերվում Paws for Life K9 Rescue, որոնց սոցիալացում եւ վարժեցում Է անհրաժեշտ: Բանտարկյալները դրանց վերականգնմանն են նվիրում ամբողջ ազատ ժամանակը: Նրանք ծառայական շներ են պատրաստում պատերազմի՝ հետվնասվածքային սթրեսային խանգարմամբ վետերանների համար կամ հավաստագրված սաներ, որոնց կարելի Է վերցնել ընտանիք:
«Ես աչքովս տեսա՝ որքան օգտակար Է այդ ծրագիրը թե՛ կենդանիների եւ թե՛ դրանց վարժեցնողների համար»,- գրել Է Փորտմանը:
Սպիտակ փափկամազ Սանդեյը կապրի նրա տանը Փենի կոչվող մեկ այլ շան հետ: Դերասանուհին վաղուց Է հայտնի կենդանիների նկատմամբ ունեցած իր սիրով: Շատ տարիներ առաջ նա բուսակեր Է դարձել՝ դրանց վնասելու համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Натали Портман взяла собаку из тюрьмы
Натали Портман взяла собаку из организации, в которой с питомцами занимаются заключенные,сообщаетPeople.
Актриса поделилась фотографией нового члена семьи в инстаграме.
В Paws for Life K9 Rescue из калифорнийских приютов попадают животные, которым нужна социализация и обучение. Заключенные уделяют их реабилитации все свободное время. Они готовят служебных собак для ветеранов войны с посттравматическим стрессовым расстройством или сертифицированных питомцев, которых можно брать в семью,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Я видела своими глазами, насколько полезна эта программа и для животных, и для их тренеров", — написала Портман.
Белая пушистая Сандей будет жить у нее дома вместе с еще одной собакой по кличке Пенни.
Актриса давно известна своей любовью к животным. Много лет назад она стала вегетарианкой, чтобы не причинять им вреда.