Բակո Սահակյանը մասնակցել է Դատախազության օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 26-ին մասնակցել է Դատախազության օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը շնորհավորել է համակարգի աշխատակիցներին, պետական բարձր պարգեւներ հանձնել եւ կոչումներ շնորհել մի խումբ ծառայողների:
Իր խոսքում Նախագահը նշել է, որ դատախազության ոլորտը, այն գործառույթները, որոնք իրականացնում է կառույցը, անձնակազմի մասնագիտական պատրաստվածության եւ վերապատրաստման, ծառայության համար համապատասխան պայմանների ապահովումը միշտ եղել են եւ կլինեն մեր պետականաշինության կարեւոր ուղղություններից:
«Վստահ եմ, որ կառույցն ունի անհրաժեշտ ներուժ իր առջեւ դրված խնդիրները արդյունավետորեն լուծելու համար, եւ դուք այսուհետ եւս մեծագույն պատասխանատվությամբ ու նվիրվածությամբ կշարունակեք ձեր ծառայությունը՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի ու ժողովրդի բարօրության»,- ընդգծել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը:

President of Artsakh attends event dedicated to Public Prosecutor’s Day
STEPANAKERT, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on November 26 attended an event dedicated to the Public Prosecutor's Day, the President’s Office told Armenpress.
The Head of the State congratulated the workers of the system, handed in high state awards and conferred honorary titles to a group of servicemen.
In his speech the President noted that the Public Prosecutor's sphere, the functions the structure fulfills and assurance of corresponding conditions for service has always been and would remain among the most important directions of our state building process.
“I am confident that the structure possesses the necessary potential to solve the set tasks effectively and you will further continue your service for the benefit of our Homeland and people with a great responsibility and dedication”, underlined in his speech Bako Sahakyan.