Բակո Սահակյանը Բրյուսելում այցելել է Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի գրասենյակ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 7-ին Բրյուսել քաղաքում այցելել է Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի գրասենյակ, հանդիպել ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատրյանի, գրասենյակի ղեկավար Գասպար Կարապետյանի եւ աշխատակիցների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին, եվրոպական տարբեր հարթակներում Արցախի մասին ճշմարտացի տեղեկատվության ներկայացմանը եւ այլ ոլորտների առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայ Դատի Եվրոպայի հանձնախմբի աշխատանքն՝ ուղղված Արցախի սատարմանը, եւ հույս հայտնել, որ կառույցը նույն եռանդով կշարունակի իր հայրենանվեր գործունեությունը:

President of Artsakh visits EAFJD central office in Brussels
STEPANAKERT, NOVEMBER 7, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on November 7 visited in Brussels the central office of the European Armenian Federation for Justice and Democracy (EAFJD) and met with representative of the ARF Party Bureau Hakob Ter-Khachatryan, head of the structure Kaspar Karapetyan and the staff, the Artsakh President’s Office told Armenpress.
A range of issues related to the Artsakh-Diaspora ties, presentation of objective and truthful information about Artsakh on various European platforms and other spheres were touched upon during the meeting.
The President rated high the activities of the European Armenian Federation for Justice and Democracy aimed at supporting Artsakh and expressed hope that the organization would continue its patriotic activity with the same enthusiasm.