Facebook Inc.-ը փոխել Է լոգոտիպը, որպեսզի ընկերությունը չշփոթեն սոցցանցի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Facebook Inc. ընկերությունը փոխել Է իր լոգոտիպը, որպեսզի իրեն չշփոթեն համանուն սոցիալական ցանցի հետ: Այս մասին ասված Է մարկետինգի գծով Facebook-ի տնօրեն Անտոնիո Լյուչիոյի հայտարարության մեջ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Դրանում նշվում Է, որ Facebook-ն սկսել Է գործել որպես մեկ ծառայություն՝ սոցցանց, բայց այժմ ընկերությունն օգտատերերին առաջարկում Է արտադրանքի մի ամբողջ հավաքածու՝ Facebook Messenger-ը, Instagram-ը, WhatsApp-ը, Oculus-ը, Workplace-ը, Portal-ը եւ Calibra-ն:
«Այսօր մենք նորացնում ենք մեր ֆիրմային նշանը, որպեսզի պարզ լինի, թե ինչ արտադրանք Է առաջարկում Facebook-ը: Մենք ներկայացնում ենք ընկերության նոր լոգոտիպը եւ Էլ ավելի ենք Facebook ընկերությունն առանձնացնում Facebook հավելվածից, որը կպահպանի իր սեփական բրենդը»,-նշվում Է հայտարարության մեջ: Facebook-ի հիմնադիր եւ ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը սոցցանցի իր Էջում նշել Է, որ շատ մարդիկ չգիտեն, թե ում են պատկանում Instagram-ը, WhatsApp-ը եւ ընկերության մյուս արտադրանքները: Նոր լոգոտիպը կոչված Է լուծելու այդ խնդիրը:
Facebook ընկերությունը հիմնադրվել Է 2004 թվականի փետրվարի 4-ին Մարկ Ցուկերբերգի եւ նրա երեք համակուրսեցիների կողմից՝ Հարվարդի համալսարանում սովորելու ժամանակաշրջանում: Համանուն սոցցանցն առաջատարներից մեկն Է աշխարհում:
Վերջին գնահատումների համաձայն, նրա միագումար ամսական լսարանը գերազանցում Է 2,4 մլրդ օգտատերը: Ինչպես հայտարարել են ընկերությունում, աշխարհում ավելի քան 2,7 մլրդ մարդ ամսվա ընթացքում գոնե մեկ անգամ օգտագործում Է նրա ծառայություններից որեւԷ մեկը: Այդ ցուցակում ներառված են Facebook եւ Instagram սոցցանցերը, ինչպես նաեւ WhatsApp եւ Messenger հավելվածները, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Facebook Inc. поменяла логотип, чтобы компанию не путали с соцсетью
Компания Facebook Inc. поменяла свой логотип, чтобы ее не путали с одноименной социальной сетью.Как сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, об этомговоритсяв заявлении директора по маркетингу Facebook Антонио Лючио.
В нем отмечается, что Facebook начинал как один сервис - соцсеть, но теперь компания предлагает пользователям целый набор продуктов:FacebookMessenger, Instagram, WhatsApp, Oculus, Workplace, Portal и Calibra.
"Сегодня мы обновляем наш фирменный знак, чтобы было ясно, какие продукты предлагает Facebook. Мы представляем новый логотип компании и еще больше отделяем компанию Facebook от приложения Facebook, которое сохранит свой собственный бренд", - говорится в заявлении.
Основатель и глава Facebook Марк Цукерберг на своей странице в соцсетиотметил, что многие люди не знают, кому принадлежат Instagram, WhatsApp и другие продукты компании. Новый логотип призван решить эту проблему.
Компания Facebook была основана 4 февраля 2004 года Марком Цукербергом и тремя его сокурсниками в период обучения в Гарвардском университете. Одноименная соцсеть является одной из ведущих в мире. Согласно последним оценкам, ее совокупная ежемесячная аудитория превышает 2,4 млрд пользователей. Как заявляли в компании, в мире свыше 2,7 млрд человек используют хотя бы раз в месяц какой-то из ее сервисов. В этот список включены соцсети Facebook и Instagram, а также приложения WhatsApp и Messenger.