Զինված ուժերում բարեփոխումների իրականացման արագությունը մեծացել է. Դավիթ Տոնոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ զինված ուժերում տեղի ունեցող բարեփոխումների արագությունը մեծացել է, այս պահին այն շատ մեծ է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Բարեփոխումներ են լինում բոլոր ոլորտներում՝ թե՛ նյութատեխնիկական, թե՛ սպառազինության ապահովման, թե՛ այլ ուղղություններով»,-ասաց Տոնոյանը:
Անդրադառնալով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն խոսքին, թե առաջին անգամ է, որ 1.5 տարվա ընթացքում այդքան բարեփոխումներ են տեղի ունեցել Զինված ուժերում, նա նկատեց՝ վարչապետը խոսել է կարճ ժամանակահատվածի համար: Նա շեշտեց՝ իսկապես, իրականում կարճ ժամանակում բավականին մեծ փոփոխություններ են կատարվել: Սակայն նախարարը նկատեց նաև, որ նախկինում ևս ԶՈՒ-ն չի դոփել տեղում:

Повысилась скорость реализации реформ в Вооруженных силах: Давид Тоноян
В вооруженных силах РА возросла скорость происходящих реформ, на данный момент она довольно высокая. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал министр обороны Армении Давид Тоноян
“Проводятся реформы во всех сферах, как по материально-техническому обеспечению, по обеспечению вооружением, так и по другим направлениям”, - сказал Тоноян.
Касаясь заявления премьер-министра Никола Пашиняна, что впервые за 1,5 года в Вооруженных силах было проведено столько реформ, он отметил, что премьер-министр говорил об очень коротком сроке. Он подчеркнул, что, действительно, за короткое время произошли значительные изменения. Однако министр также отметил, что и раньше ВС не топтались на месте.