ԱԱԾ տնօրենի և ՀՔԾ պետի խոսակցության գաղտնալսման ֆայլը տարածվել է ԱՊՀ տարածքից. ՔԿ պետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի և Հատուկ քննչական ծառայության պետի հեռախոսային խոսակցության գաղտնալսման ֆայլը տարածվել է ԱՊՀ տարածքից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քննչական կոմիտեի ղեկավար Հայկ Գրիգորյանը:
«ԱԱԾ տնօրենի և ՀՔԾ պետի հեռախոսային գաղտնալսման ֆայլը տարածվել է ԱՊՀ տարածքից: Նախաքննության շահերից ելնելով՝ ես կգերադասեմ այդ գործից չխոսել»,- ասաց Գրիգորյանը:
2018 թվականի սեպտեմբերի 11-ին էլեկտրոնային լրատվության միջոցներում տարածվել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանի և ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանի միջև տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ձայնագրությունը:

Аудиозапись разговора директора СНБ и начальника ССС была распространена с территории СНГ
Файл прослушивания телефонного разговора директора Службы национальной безопасности и руководителя Специальной следственной службы был распространен с территории СНГ. Как передает Арменпресс, об этом в беседе с журналистами в Национальном собрании Армении 30 октября сказал руководитель Следственного комитета Айк Григорян.
“Файл прослушивания телефонного разговора директора СНБ и начальника ССС был распространен с территории СНГ. Исходя из интересов следствия, я предпочту не говорить об этом”, - сказал Григорян.
11 сентября 2018 года в электронных СМИ была распространена аудиозапись телефонного разговора между директором Службы национальной безопасности РА Артуром Ванецяном и руководителем Специальной следственной службы РА Сасуном Хачатряном.