Երաժիշտն Էլեկտրագնացքում մոռացել Է 250 հազար ֆունտ արժողությամբ ջութակը. The Guardian
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի երաժիշտ Սթիվեն Մորիսը 250 հազար ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ հին ջութակը մոռացել Է Լոնդոն-Օրփինգթոն Էլեկտրագնացքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Guardian-ը:
«Ես այդ բացառիկ գործիքի պահապանն Էի եւ հույս ունեի այն հանձնել մեկ ուրիշ ջութակահարի: Այժմ, ասես, ձեռքերս կտրած լինեն»,-պատմել Է Մորիսը:
Ջութակը, որը պատրաստվել Է Դեւիդ Թեքչլերի կողմից 1709 թվականին, գտնվում Էր սպիտակ պատյանի մեջ, որի ներսում եղել են վարպետի ինիցիալները: Այդ մասին երաժիշտը հայտնել Է տրանսպորտային ոստիկանության սպաներին:
Նրանք անմիջապես սկսել են դիտել տեսախցիկները, բայց գործիքը դեռեւս չի հաջողվել գտնել:
Սթիվեն Մորիսը ղեկավարել Է Մեծ Բրիտանիայի մի քանի երաժշտական անսամբլներ, ինչպես նաեւ որպես մենակատար հանդես Է եկել Թագավորական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ сообщили, что музыкант забыл в электричке скрипку за 250 тысяч фунтов
Британский музыкант Стивен Моррис забыл антикварную скрипку стоимостью 250 тысяч фунтов стерлингов в электричке Лондон-Орпингтон,сообщает The Guardian.
"Я был хранителем этого уникального инструмента и надеялся передать его другому скрипачу. Сейчас мне будто отрезали руки", — рассказал Моррис.
Скрипка, изготовленная Дэвидом Текчлером в 1709 году, находилась в белом футляре, внутри которого были инициалы мастера. Об этом музыкант сообщил офицерам транспортной полиции,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Они сразу стали просматривать камеры видеонаблюдения, но пока инструмент не удалось найти.
Стивен Моррис руководил несколькими музыкальными ансамблями Великобритании, а также выступал в качестве солиста с Королевским филармоническим оркестром.