Կարելիայում արջը վարժեցնողի վրա Է հարձակվել կրկեսային ներկայացման ժամանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարելիայի ոստիկանությունը ստուգում Է անցկացնում սոցցանցերում զետեղված տեսանյութի շուրջ, որտեղ արջը վարժեցնողի վրա Է հարձակվում կրկեսային ներկայացման ժամանակ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես հոկտեմբերի 24-ին «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել են տարածաշրջանի ՆԳ նախարարության մամուլի ծառայությունում, ստուգման նյութերը կուղարկվեն Կարելիայի Հետաքննչական կոմիտե:
Գործակալության զրուցակիցը ճշտել Է, որ Օլոնեց քաղաքում կրկեսային ներկայացման ժամանակ արջի հարձակման վերաբերյալ տեղեկատվությունը ոստիկանությունում ստացվել Է չորեքշաբթի օրը ժամը 21:59-ին: Արջի հարձակումը հեռախոսի խցիկով նկարահանել են շոուի հանդիսականները: Վարժեցնողը ողջ Է, նրա վիճակի մասին չի հաղորդվում: Կարելիայի առողջապահության նախարարությունում «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել են, որ բժիշկներին ոչ ոք չի դիմել:

Медведь напал на дрессировщика на цирковом представлении в Карелии
Полиция Карелии проводит проверку по размещенному в соцсетях видео, на котором медведь нападает на дрессировщика во время представления в цирке.
Как сообщили "Интерфаксу" в пресс-службе регионального МВД в четверг, материалы проверки направят в СКР Карелии.
Собеседник агентства уточнил, что информация о нападении медведя на цирковом выступлении в городе Олонец поступила в полицию в 21:59 в среду, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Нападение медведя на дрессировщика во время выступления цирка в Олонце засняли на камеру телефона зрители шоу. Дрессировщик жив, о его состоянии не сообщается. В Минздраве Карелии "Интерфаксу" рассказали, что к медикам никто не обращался.