Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է զինծառայողներին բնակարաններ հանձնելու արարողություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանրապետության մի շարք համայնքներում մասնակցել է զինծառայողների և նրանց ընտանիքների համար նախատեսված նորակառույց բնակելի շենքերի բացման հանդիսավոր արարողություններին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, բնակելի շենքերից մեկը կառուցվել և շահագործման է հանձնվել Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում: Նորակառույց շենքի 22 բնակարանների բանալիները զինծառայողներին է հանձնել պաշտպանության նախարարը։ Սիսիան քաղաքում ևս սպաները ստացել են կահավորված 28 ծառայողական բնակարաններ։
Զինծառայողները և նրանց ընտանիքների անդամները բնակարանամուտ են տոնել նաև Վայք քաղաքում, որտեղ ծառայողական բնակարաններ են ստացել 44 զինծառայողներ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է նորակառույց շենքերում բնակարաններ ստացած զինծառայողներին և ընդգծել, որ զինված ուժերի սպայակազմի բնակավորման, սոցիալական ապահովության հարցը մշտապես գտնվում է ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում: Վստահեցնելով, որ արվումէ ամեն հնարավորը զինծառայողների սոցիալական բեռը թեթևացնելու համար, Դավիթ Տոնոյանը համոզմունք է հայտնել, որ բնակարանային խնդրի լուծումը մեծապես կնպաստի զինծառայողների մարտունակության բարձրացմանը և մարտական առաջադրանքների կատարմանը։

Давид Тоноян принял участие в церемонии сдачи в эксплуатацию квартир для военнослужащих
Министр обороны Армении Давид Тоноян в ряде общин республики принял участие в торжественных церемониях сдачи в эксплуатацию новых жилых зданий для военнослужащих и их семей. Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, одно из жилых зданий было построено и сдано в эксплуатацию в городе Горис Сюникской области. Ключи от 22 квартир нового здания военнослужащим вручил министр обороны. В городе Сисиан офицеры получили 28 обставленных служебных квартир.
Военнослужащие и члены их семей отметили новоселье также и в городе Вайк, где служебные квартиры получили 44 военнослужащих. Глава оборонного ведомства поздравил военнослужащих, получивших квартиры в новостройках, и подчеркнул, что вопрос заселения и социального обеспечения офицерского состава ВС постоянно находится в центре внимания военно-политического руководства РА. Заверив, что делается все возможное для облегчения социального бремени военнослужащих, Давид Тоноян выразил уверенность, что решение жилищной проблемы в значительной степени будет способствовать повышению боеспособности военнослужащих и выполнению боевых заданий.